| Bere_David_2000 a întrebat:

Hei TPU,am o intrebare cum pot debloca un telefon daca i-am uita modelul, mailul si parola?

Răspuns Câştigător
| octav005 a răspuns:

Ok. inchizi telefonul. scoti bateria timp de cateva secunde. apoi apesi simultan doua butoane tasta power si volum jos timp de cateva secunde pana apare un meniu secret. navighezi cu tasta de volum sus-jos pana la wipe data/factory reset apesi tasta power pentru OK si te duci cu tasta de volum pana la yes - delete all user data si dai OK cu butonul power si gata. astepti cateva secunde si te duce la un meniu, dai la reboot sistem now cu tasta power de OK. si este ca nou. porneste ceva mai greu dupa prima pornire

4 răspunsuri:
| octav005 a răspuns:

Ii poti da un hardreset. dar vei pierde tot dupa el. poze, contacte.
este bine sa scoti cardul dupa el pentru a salva date.

Răspuns utilizator avertizat
| octav005 a răspuns (pentru Bere_David_2000):

Ok. inchizi telefonul. scoti bateria timp de cateva secunde. apoi apesi simultan doua butoane tasta power si volum jos timp de cateva secunde pana apare un meniu secret. navighezi cu tasta de volum sus-jos pana la wipe data/factory reset apesi tasta power pentru OK si te duci cu tasta de volum pana la yes - delete all user data si dai OK cu butonul power si gata. astepti cateva secunde si te duce la un meniu, dai la reboot sistem now cu tasta power de OK. si este ca nou. porneste ceva mai greu dupa prima pornire