| AdyAdeluş a întrebat:

Am o întrebare. Dacă vorbesc ( mă rog...scriu) pe wapp ( whatsapp) în străinătate... afectează cumva factura telefonului? Adică plătesc în plus?
Mulțumesc anticipat! big grin

4 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

Iti consuma din traficul de date. atat. in plus daca folosesti wifi nu afecteaza nici consumul de date.
banesc, deci, nu trebuie sa iti faci probleme.

| FeliciaCorinaA a răspuns:

In niciun caz. Eu folosesc whatsapp si viber pentru a suna si a scrie prietenilor din Romania. Important e sa ai o conexiune internet buna si, mai ales, sa nu existe posibilitatea ca acei giga sa se termine iar gestorul tau telefonic sa aiba posibilitatea sa ia bani pe mega sau giga pe care ii folosesti.

| IONUTAlexandru2015 a răspuns:

Nu stai liniştită poți să vorbeşti cât vrei tu fară să plăteşti niciun ban

Whatsapp-ul este ca Facebook-ul total gratuit.

| LTAA a răspuns (pentru IONUTAlexandru2015):

Wow, wow, wow, cum e asa gratis? Nu iti trebuie net ca sa folosesti? Ala cat costa?
Si apropo, Whatsapp dupa un an trebuie platit, un dolar/an. Ia vezi