| FlaviusAPM a întrebat:

am o nelamurire sora mea are o aplicatie android si cnd merge ii arata cati pasi face...cum e posibil? ma intrebam daca dupa puls,dar, e prea de tot cum poate un telefon sa iti citeasca pulsul?
telrfonul este Samsung galaxy young dual-sim

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce treaba au pasii cu pulsul?

se ia dupa gps, exista zeci de aplicatii de genul

| 0NewLife a răspuns:

Poti sa misti telefonul in sus si in jos si se intampla la fel.

| FlaviusAPM explică:

Nu merge cu gps findca nu il are activat...mai mult ca sigur dupa puls..MShappy

| zick a răspuns:

Pai depinde de telefon!
daca telefonul este modat cu indicator sensibil atunci da, orice apliccatie va merge!
2. 20%din app facute ce masoare pasii sunt pe baza de gps
3. posibil si dupa puls doar daca telefonul are conectat un pulsometru electronic "cind omul merege pulsul se ridica cu 10-20 batai mai mult"ori M=V/P happy
Bafta! happy
Sper ca ti-am fost de ajutor