| Sweeeetyy a întrebat:

Am un telefon Galaxy S2 plus care i-am schimbat carcasa, iar acum nu-mi mai merge camera. Cam cat ar costa o camera la acest telefon?

6 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Daca nu e carcasa schimbata de tine, mergi inapoi la magazin si fa scandal.
Daca nu rezolvi cu scandal, o sa cumperi alta camera sau nu. problema e ca nu prea sunt DOAR camere de vanzare. Mai bine cauti un s2 + cu ecranul spart(is destul de ieftine) iti iei ce iti trebuie si vinzi restul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ca nu are nimic, poate nu au conectat bine mufele inauntru atunci cand ai schimbat carcasa, du-te inapoi acolo unde s-a montat noua carcasa sa verifice mufele din telefon!

| Sweeeetyy explică (pentru anonim_4396):

Pai am fost acolo si... ei mi-au spus ca e din cauza ultimii cazaturi, dar problema e ca inainte sa-l duc la reparat ...camera imi mergea.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sweeeetyy):

Daca NU ti-au dat garantie pentru lucrarea facuta, nu mai ai ce face. Poti sa-l duci in alt service si dai bani pe reparatie camera. imi pare rau pentru telefonul tau dar alta cale nu mai este, poate decat sa-l dai unui ''nemeserias'' sa ti-l repare cu rezultate incerte...

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Sau poate este o problema de soft, Si in cazul acesta faci o resetare telefon la setarile din fabrica.

| Ionut36 a răspuns:

Mai bine cumperi un S2 second si pui pe cineva sa iti schimbe camera si iti mai raman si piese de schimb. Daca nu o camera de S2 te costa in jur de 2 milioane. Funda? tongue