| BeatriceRamo a întrebat:

Hei TPUhappy ...as vrea sa imi fac abonament in Orange unul nou dar am inteles ca trebuie sa platesc in avans 3 luni avand in vedere ca vreau sa imi fac abonamentul cu iPhone 5 -24 luni (pantera 23) ..este adevarat? cam cat ar trebui sa platesc in ron? si daca platesc acele 3 luni sunt scazute din contract?

Răspuns Câştigător
| AgathaRo a răspuns:

Desigur platesti inca vreo 500-600 euro contract pe 24 luni (2 ani) 23 de euro este abonamentul lunar. Ajungi la o concluzie ca nu se merita la abonament. Cam 110 lei pe luna platesti.

| AgathaRo a răspuns (pentru AgathaRo):

Banii aceia se vor scadea la ultimele luni ale contractului luniile 22, 23, 24.

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
In anumite situatii este posibil sa ti se solicite sa platesti in avans taxa de abonament pentru doua luni. Aceasta suma se va scadea din valoarea totala a serviciilor in urmatoarele doua luni. Insa detalii despre conditiile de activare a unui abonament poti sa obtii numai de la colegii de la orice magazin Orange.
O zi buna,
Orange helpers