| Saskesai a întrebat:

Hei TPU

Mi.am luat card de memorie, si nustiu cum sa fac ca sa se salveze aplicatiile pe card, cum fac?

Ajutati.ma va rog

5 răspunsuri:
| RaduTN a răspuns:

Intrii la settings\storage\ si alegi Card SD.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Nu stim marca si modelul telefonului (difera pasi uneori).
2. De obicei ai in setari "Spatiu de stocare" cauta acolo si dai Salvare in SD

| RaulF25 a răspuns:

Salut
Setari > Stocare si setezi ca disc implicit de scriere "card sd"

Daca vrei sa muti alte aplicatii pe card deja instalate mergi la setari > manager aplicatii > selectezi aplicatia > si selectezi mutare pe card sd

Sper ca te-am fost de ajutor

| RaulF25 a răspuns (pentru RaulF25):

Pasii sunt pentru android.

| CerealeGaming99 a răspuns:

Intri in Setari > Aplicatii > Dupa aia dai pe un joc si apesti pe "Muta pe cardul SD", funda? happy