| Didi_Diana_1999 a întrebat:

Hei, TPU...pot sa decodez un iPhone 5s blocat icloud? daca da, unde as putea sa-l decodez si cam cat m-ar costa?

Răspuns Câştigător
| persseuss a răspuns:

Cu noua actualizare a iPhone la iOS 7, deblocarea s-a schimbat, va fi nevoie de detalii iCloud pentru a finaliza deblocarea. Sau în cazul în care telefonul nu a trecut prin procesul de iCloud, atunci nu ar trebui să fie nevoie de detalii dar când vine vorba de completarea datelor (sincronizare la iTunes), atunci responsabilitatea de a avea detaliile corecte de iCloud va reveni in totalitate clientului
În cazul în care clientul
nu cunoaste detalii lor, atunci aceasta va fi responsabilitatea lui.
Verificati daca aveti Find My iPhone activat in iCloud inainte de restore. Acesta trebuie sa fie dezactivat daca nu cunoasteti datele de iCloud

Settings - iCloud - Find My iPhone ( dezactivati )

Asa ca Mare Atentie...nu va lasati pacaliti...
Daca va intalniti cu aceasta problema nu exista nici un fel de remediu.

| LTAA a răspuns (pentru persseuss):

Inseamna ce telefonul este furaat!

1 răspuns: