| Chrris a întrebat:

Hello! Am un telefon fix de la Romtelecom, modelul Gigaset AP140 si ma tot apeleaza un numar necunoscut de mine. Intrebarea e...cum refuz acel apel? Nu pot sa refuz apelul decat daca raspund si apoi inchid repede. Fundaa! >:"

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Scoate-l din priza.

| petre059 a răspuns:

Cand vezi numarul, cred ca acum il sti numai raspunzi deloc.las sa sune pana innebuneste, sau raspunzi si inchizi ca sa-l toci de bani, poate asa se potoleste.

| Chrris explică (pentru petre059):

Poate...si sper! Ma mai intrebam, DE CE nu ma lasa sa inchid? Si nu numai la numarul respectiv, la tooooate numerele care suna pe telefon nu se poate refuza apelul direct! E batut la circuit telefonul! laughing

| petre059 a răspuns (pentru Chrris):

Raspunde dar nu vorbi, lasa-l deschis, inchide persoana care te suna ca nu are de ce sa plateasca minute aiurea.

| HowFuck a răspuns:

laughing! nu te suna nimeni vezi ca pe baza ai un buton@ patrat! poate apesi din greseala pe el si atunci se activeaza Localizarea suna telefonul pana il pui in baza daca apesi pe tastatura telefonului in timp ce suna se opreste timp de 1sec si apoi suna iar! (Este o chestie asaa... casa nu pierzi telu!laughing )

| Chrris explică (pentru HowFuck):

Stiu faza aia! Nu prea il folosesc din moment ce telefonul sta numai in furca sau baza cum vrei sa-i zicilaughing E un numar de Cosmote...presupun ca e un nesimtit pus pe baza...da' suna in fiecare zi si azi a fost prima oara cand a sunat cu necunoscut, e enervant si plus soneria incepesa fie stresanta cand suna in continuu si e sonerie pixelizata asa, ceva gen nu stiu cum sa-i zic! Da' acum o sa ii raspund si apoi o sa ii inchid! Merci de raspuns