| florina111 a întrebat:

Hey, am pus un model de deblocare la telefonul meu Samsung Galaxy Mini si am uitat modelul. Acum nu mai pot utiliza telefonul. Cum pot sa imi recuperez modelul de deblocare? Va rog raspundeti cat mai repede happy

12 răspunsuri:
| TommyLynn a răspuns:

Cum a spus @Bellatrix24 sau daca nici asa nu, trebuie revenit la setarile din fabrica cu o mica smecherie pe care TREBUIE SA O EXPLIC FIECARUIA "-_-

Ca sa stii, metoda asta iti va sterge contactele, mesajele, tot ce ai in telefon, exceptand ce ai pe cardul SD (pe care e bine sa il scoti).

1.Il inchizi;
2. Apesi: HOME+POWER (mijloc+ala lateral dreapta);
3. Tii apasat;
4. Ai intrat in android recovery mode;
5. Cauti acolo FACTORY DATA RESET / WIPE DATA sau ceva asa;
6. Dai acolo (se navigheaza cu tastele de volum si cu home button);
7. Iti apare o lista cu "n" de no si un da.
8. Dai la da;
9. Telefonul se va reboota de 2 ori. Nu te speria daca sta prea mult cu Samsung pe ecran. Se instaleaza sistemul de operare.
10. O sa iti apara acordul Google de colectare a locatiei;
11. Voila. Telefonul e ca nou big grin

| florina111 explică (pentru TommyLynn):

Dar FACTORY DATA RESET / WIPE DATA este in Setari, adica in meniu. Daca nu pot sa deblochez ecranul cum vrei sa intru in meniu?

| danadana1133 a răspuns (pentru TommyLynn):

Mie imi apare semnu de android si scrie "forced upload by key pressing" si nu mai pot sa fac nimic straight facestraight face...

Alte răspunsuri
| TommyLynn a răspuns:

Repet:
IL INCHIZI / POWER OFF / SHUTDOWN / SCOATE BATERIA SI PUNE-O LA LOC etc. si apoi continui cu pasii enumerati de mine.

Alte răspunsuri
| AmansyoK1 a răspuns:

Salut! Cand bagi modelul ala, dupa iti cere sa bagi un cod pinwinking Dai de 5 ori pana nu mai merge si dupa dai am uitat modelul si dupa bagi codul pin si gatawinking! Bafta.

| bellatrix24 a răspuns:

Dupa ce ai gresit de mai multe ori iti spune ca poti reincerca peste 25 sec. si te intreaba ati uitat modelu? Si dai acolo si iti cere datele de logare pe mail si apoi asa iti resetezi modelul. Succes!

| florina111 explică (pentru bellatrix24):

Nu imi apare sfatoaso!

| MeowwPisic a răspuns:

Aa scoti bateria, dupa o pui la loc si iti deschizi telefonul. Te duci la aplicatie si o stergi! Dupa aia o instalezi si iti schimbi parola!

| florina111 explică (pentru MeowwPisic):

Doamne, Nu pot sa intru in meniu! LOL! laughing

Alte răspunsuri