| anuska1 a întrebat:

Hey. am si eu o nelamurire. zilele astea mi-am cumparat un telefon Samsung S3 si ma tine bateria ft putin ..in jur de 8 ore. e normal? eu stiu ca la smartphone tine bateria in jur de o zi, o zi jumate dar pe mine nici macar jumate de zi nu ma tine. ce sa fac. PS. eu nu mi-am tinut bateria la formatat cum se tinea inainte cate o zi la incarcat pentru ca am inteles ca nu e nevoie. trebuia formatata?

Răspuns Câştigător
| strangesura a răspuns:

Daca te joci Need for Speed si GTA toata ziua pe el este normal ca nu o sa te aștepți la 3 zile pe baterie. Este destul de normal daca te joci pe el. Dsca doar vorbești si dai mesaje, nu prea. Bateria nu mai necesita nu stiu ce ritualuri tribale ca sa te tina. Faza cu formatarea este de domeniul trecutului, pemcand erau bateriii pe baza de nichel. Bine ar fi sa nu o lasi sa se incalzeasca prea tare si sa nu te joci pe telefon in timp ce se incarca pentru o durata cat mai mare. Descarca in google play Juice defender, e gratuita si o sa te ajute.

| anuska1 explică (pentru strangesura):

Nu prea ma joc pe el. mai mult dau mesaje si vorbesc... am sa descarc aplicatiabig grin

Răspuns utilizator avertizat
| anuska1 explică (pentru Marian_Marius_1973):

Ai fost foarte amuzant straight face

Răspuns utilizator avertizat
7 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat