| denysa15 a întrebat:

Hey tpu.am un Allview a5 duo si nu mi se aprinde ecranul cand primesc mesaj doar suna sau vibreaza.mentionez ca atunci cand primesc apeluri se aprinde si suna.asa mi s-a intamplat de cand am cumparat telefonul.Ce pot face sa se aprinda ecranul atunci cand primesc mesaje?

3 răspunsuri:
| ZCXCV a răspuns:

Nu cred ca se poate. Si eu am Allview A5 duo, am aceeasi problema ca si tine. In setari nu am gasit nimic, deci cred ca nu se poate big grin

| denysa15 explică (pentru ZCXCV):

Si eu am cautat in setari si nu am gasit nmc sad

| gabridian a răspuns:

Vezi undeva in setari poate gasesti ceva.