| KingTheKing a întrebat:

Am un Samsung Galaxy S4 i9505 si am facut update la android 5.0.1! Toate bune si frumoase pana cand am instalat Dead Trigger 2 si l am setat cu grafica la maxim! Am un prieten care are tot S4 i9505 tot acelasi android si tot pe maxim grafica si la el nu are! care sa fie problema?

Răspuns Câştigător
| Max_David_1994 a răspuns:

Atunci şterge/opreşte din aplicaţii, pănă cănd ajungi să ai disponibil 1Gb/512MB RAM.

Funda dacă vrei.

14 răspunsuri:
| Max_David_1994 a răspuns:

Păi care e problema? Că nu ai scris.

| KingTheKing explică (pentru Max_David_1994):

Am zis ca pe al meu are lag jocul si pe al lui nu!

Lag= Se misca greu!

| BogdanSVPetc a răspuns (pentru KingTheKing):

De fapt, n-ai zis nimic, probleme pot fi de genul asta:
Nu aveti aceeasi subversiune a jocului(nu ma refer la acel doi), ma refer la faptul ca poate si-a facut un upgrate la unul dintre voi si face diferenta, in acest caz upgradati-va amandoi jocul acum;
Poate cineva dintre voi are o alta tema(mai detaliata sau mai usoara de dus);
Incercati sa aveti un echilibru de raport de aplicatii care solicita telefonul(conteaza mult si cat de ocupata e memoria si chiar si daca jocul ruleaza de pe o cartela SD sau nu. Sper ca te-am ajutat. Funda?

| Max_David_1994 a răspuns (pentru KingTheKing):

A, Ai memoria RAM prea ocupatăwinking.

| KingTheKing explică (pentru Max_David_1994):

Si cum fac sa nu mai fie?

| Max_David_1994 a răspuns (pentru KingTheKing):

Închide căteva jocuri, dacă nu merge, şterge unu/două jocuri. Aceaşi problemă o avem şi eu cu Minion Rush: Discaple Me.

| KingTheKing explică (pentru Max_David_1994):

Am doar 2 jocuri pe langa dead trigger! acela fiind clash of clans si minecraft! dar in schimb am multe aplicatii si memorie libera pe tel 4, 5GB si aplicatiile le am mutat pe card

| KingTheKing explică (pentru Max_David_1994):

Si ram-ul e ocupat 1, 36/1, 78GB

| KingTheKing explică (pentru Max_David_1994):

Cand dau golire memorie ram scade la 1gb si apoi creste

| Max_David_1994 a răspuns (pentru KingTheKing):

Trebuie să ştergi din jocuri.

| Max_David_1994 a răspuns (pentru KingTheKing):

Nu văd ce ai putea şterge dacă Minecraft şi Clash of Clans sunt atăt de importante pentru tine.

| KingTheKing explică (pentru Max_David_1994):

Minecraft nu mi pasa clash ma intereseaza

| KingTheKing explică (pentru Max_David_1994):

Doar ca eu am multe aplicatii

| Max_David_1994 a răspuns (pentru KingTheKing):

Atunci şterge/opreşte din aplicaţii, pănă cănd ajungi să ai disponibil 1Gb/512MB RAM.

Funda dacă vrei.

| NaturalLl a răspuns:

Multe jocuri, memorie incarcata sau virusi.