| Panteraa a întrebat:

Cat costa de reparat touchscreen-ul la un telefon? Am auzit ca e destul de scump.

3 răspunsuri:
| CristianCRS a răspuns:

De reparat touchscreenul nu se poate, in momentul in care s-a stricat se inlocuieste, preturile unui touchscreen difera de la model la model, si la unele nu se poate schimba doar touchscreenul pentru ca este lipit de display si se sparge displayul daca se incearca dezlipirea, si in cazul acesta se cumpara kit de display+touchscreen care automat este mai scump, si aici e vb doar de piesa, manopera inca vreo 30 de RON minim cred.
Daca spui si la ce telefon iti pot da un pret estimativ cat mai aproape de cat o sa te coste.

| Panteraa explică (pentru CristianCRS):

Lg gs290

| CristianCRS a răspuns (pentru Panteraa):

Ai noroc, la tine se poate schimba doar touchscreenul care este 16 RON + Manopera in jur de 30 RON, eu unul imi schimb piesele singur la telefoane si le iau de pe net, sunt mult mai ieftine decat la service, la service e posibil sa fie un pret mult mai mare decat 16 RON.Dar oricum la modelul asta de telefon scapi ieftin cat de cat.