| Adax3 a întrebat:

DAU FUNDA.
Am o mare problema... Am un telefon Vodafone smart II si nu stiu de ce nu gaseste nicio retea Wi-Fi straight face. Pe laptop insa, se conecteaza singur la wi-fi-ul meu. Am incercat sa ma duc si la niste prieteni care au wi-fi dar nici acolo nu s-a conectat. Adica nu imi apare nicio retea. Am cautat peste tot la setari, dar nimic. Ma puteti ajuta va rog?

5 răspunsuri:
| iDangerous a răspuns:

Ai activat Wi-Fi -ul? Poate nu aveai semnal bun. În plus pe telefon prinzi mai greu semnalul decât cu laptopul. Du'te la Vodafone sau de unde l'ai cumpărat şi explică'le ce problemă ai. Poate te ajută.

| andrei690 a răspuns:

Cred ca e setat sa foloseasca doar reteaua ta. Daca nu gasesti nimic la setari incearca sa ii dai reinitializare

| bcalex96 a răspuns:

Buna. intra in setari>setari Wi-Fi si activeaza de acolo si ar trebui sa iti arate o lista daca nu vezi daca e optiunea notificare de retea ceva de gen si bifeaza sau activeaza si incearca iarasi.

| Bucurie_Bogdan_1998 a răspuns:

Si mie mi se mai intampla...Scoate netu lasa-l 5 min dupa care baga-l la loctongue

Funda?straight face

| Adax3 explică:

Pana la urma am rezolvat... Dar a trebuit sa resetez tot telefonul, adica ca si cum as fi luat'o de la inceput -_-. Multumesc oricum pentru raspunsuri happy