| Anemoneeeeee a întrebat:

Heyyaaabig grin

Va rog, cititi tot, si raspundeti-mi la intrebarile mele mai ales cei care detin un telefon Samsung.
Deci, astazi am gasit un telefon in taxi. Nu ma judecati, cititi tot, mersibig grin Va jur ca, telefonul nu are contacte, nu are mesaje. Si spre surprinderea mea nici parolasad ceea ce mi-s-a parut ciudat inainte sa dau de toate acestea am ridicat telefonul si l-am intrebat pe sofer "Stiti este al dumneavoastra acest telefon?" mi-a spus ca nu, era un mosulica pe la vreo 60 de ani si mi-a aratat catre parbrizul masinii unde avea suportul cu ambele telefoane ale sale replicandu-mi "Domnisoara, eu le am aici, nici macar nu stiu sa folosesc asemenea telefoane". Am surprins un zambet sensibil dar tot o data cu o oare care nepasare si incera mi-s-a parut al naibii de ciudat. I-am spus sa il ia dumnealui sa il dea la taxi sa le spuna ca cineva si-a uitat telefonul, mie cel putin asa mi-s-a parut corecthappy mi-a raspuns exact asa "Doamnee dar eu nu a incurc cu ei, dumneavoastra credeti ca acest telefon v-a mai ajunge la proprietar? Doamne, il iau ei pentru ei, eu nu ma incurc, dar luati-l dumneavoastra". Si asta mi-s-a parut suspect. Ok, mi-a parut bine intr-un fel si pe de alta parte am stat asa si am realizat ce oameni ciudat de frumosi pot exista. Eu ma panichez si incep sa tremur cand simt ca fac magarii sau lucruri mai putin ortodoxe, si cu un tremurici l-am luat. Ok, am ajuns acasa. Mi-a luat 1 ora pentru a reusi sa intru in setari deoarece nu am stiut cum sa aflu ce model estebig grin Mentionez ca eu am un IPhone 7 Plus (da stiu nu pot sa inteleg cum de am avut asa un noroc, skip this you guys, pfhuck me), acum vorbind serios la modul extrem de serios, nu imi doream sa umblu in el nu voiam decat sa ma scap si sa il dau inapoi omului care l-a pierdut m-am uitat in galerie ca sa vad daca macar poze are pentru ca nu avea absolut nimic in telefon, nimic, nimic, nici macar cartela nu areee, asta este si mai ciudat si acum ma simt aiurea ca sta acolo undeva in intunecata bucatarie.
Si, am tot incercat sa gasesc mai multe despre persoana respectiva, nimic, nici WhatsApp, abia l-a instalat dar nu avea numarul introdus, nimic, gol! Ok, si pe Facebook am intrat dar nu era nimic.
Si, atunci pentru ca, oarecum imi functioneaza acest creier micut, am zis hai sa intru in partea aceea a telefonului unde este acel buton nu "Home-ul" ci langa el este un buton unde iti arata aplicatiile recent deschise, si ce credeti Facebook-ul messenger, doar messenger-ul era activat, dar nu m-am conectat cu Wi-Fi ul stiu eu de ce, nu vreau sa intru pe Facebook-ul respectivului, este un el are familie dar "cica este divortat", ajungem si acolo pentru a amanunti cu claritate ce a gasit Anemonyyyy in telefon chiar daca nu am vrut eu aveam gandul sa descopar persoanele de pe Facebook pentru a vedea cine sunt (eram curioasa voiam si vreau sa il dau inapoi dar simt ca nu il merita). Am intrat deconectata pe messenger, era deschis in aplicatiile recente, si am intrat pe prima persoana o femeie, a doua iar femeie ce mesaje de infantil avea dumnezeule, nu ma bag in viata omului dar totusi adica, WTF! I-a scris o gagica femeie de peste 50 de ani "sunt cu asta mica in pat asa un chef am dar nu pot sa iti scriu acum, mai incolo", iar la a 5 sau a 6 persoana nici nu mai conteaza era o poza cu organul sexual al acestuia.
Deci, nu are contacte, nu are nimic aproape doar poze si organul lui genital plus messengerul care daca ma conectez la internet s-ar putea activa si ar vedea acesta locatia unde se afla telefonul, nu are viata acest telefon este o simpla carcasa cu molii.
Dar vorba vine, ce am gasit al meu sa fie!

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

1. si eu l-as pastra, desi nu e deloc ortodox, insa vorba ta: nu-l merita. Probabil e telefon secundar, pentru mers la ***** sau "amante".

2. in circumstantele astea, nu cred ca se risca sa il mai caute, daca isi aminteste ca l-a uitat in taxi, stiind ca poate ajunge la o persoana straina.
Daca memoria ii joaca feste si isi inchipuie ca l-a uitat la amante, etc, si poate fi santajat cu el (in contextul in care ii pasa catusi de putin de sotie, sau are interese sa ramana cu ea), nu se va lasa pana nu il va gasi, chiar daca trebuie sa invie toti dracii pentru asta.

3. Nu am mai fost in situatii de genul,
DAR daca deconectezi contul lui de google
si apoi dai un Factory data reset, ar trebui sa fie ok.
(Settings - System - Reset - Factory reset. sau ceva similar, in functie de model)

4. Daca intri acum, Ii va arata IP-ul telefonului tau, si va sti orasul din care esti, oras in care banuiesc ca amandoi locuiti (asta daca nu merge omul in deplasare la *****)

Chiar crezi ca va merge la ISP sa ceara adresa reala a IP-ului tau?
Nu i le va da nimeni, caci se dau doar politiei, cand vine cu mandat.

5. valoreaza mult? Daca sa presupunem prin absurd ca te cauta, il poti santaja si tu, destul de usor. happy Sau ii spui ca stii ce face, dar nu ai stiut cum sa-l contactezi, fara sa afle nevasta.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu lucram la un hotel. Si mereu gaseam telefoane. Le pastram la bar, si daca nu avea parola, sunam noi proprietarul sa anuntam.
Nici o data nu mi-am permis sa pun mana sa iau.
Am mers in tara, in concediu. Aveam un s4, doar ce aparusera atunci, cred ca am dat pe el vreo 2300ron.
L-am uitat intr-un taxi. M-am dus l-am gasit pe taximetrist, dar nu a mai vrut sa recunoasca. Mi-a *** toata vancata. Imi pierdusera si astia de la upc un bagaj. Cea mai de **** vacanta. Ba daca stii ca nu e al tau, sa pui mana, mi se pare injositor.
Dar tu ai facut foarte bine. E un dobitoc de om, Nu merita telefonul inapoi happy Ba mai mult, merita facut de ras pe Facebook. laughing

| Anemoneeeeee explică (pentru anonim_4396):

laughing) waii, multumesc frumos pentru comm-ul tau sa stii ca asa este. Chiar m-am gandit cu ocazia aceasta si la ceva de genul sa scriu undeva pe un site sau sa ii dau unui jurnalist poza cu cucul si sa fie stire mare plus fata acestuia si poza cu cucul "Fenomen, barbatul acesta si-a pierdut telefonul daca se recunoaste, sa solicite opinia cutare"laughing)
Deci eu de asta nu am vrut sa il dau inapoi, adica sa ai tu un telefon bun extrem de bun, nou nout doamne si sa il folosesti pentru femei, da-o incolo. Plus ce crezi am gasit contul de Samsung si gmail acolo avea un nume (inca le avea la sectiunea "conturile mele", lol. Pe Facebook messenger alt nume, fantasticlaughing azi am resetat telefonul si i-am scos numelelaughing sad trist intr-un fel.

| Anemoneeeeee explică:

Citit inca o data ASTA, nu mi-a publicat toata intrebarestraight face
Heyyaaabig grin

Va rog, cititi tot, si raspundeti-mi la intrebarile mele mai ales cei care detin un telefon Samsung.
Deci, astazi am gasit un telefon in taxi. Nu ma judecati, cititi tot, mersibig grin Va jur ca, telefonul nu are contacte, nu are mesaje. Si spre surprinderea mea nici parolasad ceea ce mi-s-a parut ciudat inainte sa dau de toate acestea am ridicat telefonul si l-am intrebat pe sofer "Stiti este al dumneavoastra acest telefon?" mi-a spus ca nu, era un mosulica pe la vreo 60 de ani si mi-a aratat catre parbrizul masinii unde avea suportul cu ambele telefoane ale sale replicandu-mi "Domnisoara, eu le am aici, nici macar nu stiu sa folosesc asemenea telefoane". Am surprins un zambet sensibil dar tot o data cu o oare care nepasare si incera mi-s-a parut al naibii de ciudat. I-am spus sa il ia dumnealui sa il dea la taxi sa le spuna ca cineva si-a uitat telefonul, mie cel putin asa mi-s-a parut corecthappy mi-a raspuns exact asa "Doamnee dar eu nu a incurc cu ei, dumneavoastra credeti ca acest telefon v-a mai ajunge la proprietar? Doamne, il iau ei pentru ei, eu nu ma incurc, dar luati-l dumneavoastra". Si asta mi-s-a parut suspect. Ok, mi-a parut bine intr-un fel si pe de alta parte am stat asa si am realizat ce oameni ciudat de frumosi pot exista. Eu ma panichez si incep sa tremur cand simt ca fac magarii sau lucruri mai putin ortodoxe, si cu un tremurici l-am luat. Ok, am ajuns acasa. Mi-a luat 1 ora pentru a reusi sa intru in setari deoarece nu am stiut cum sa aflu ce model estebig grin Mentionez ca eu am un IPhone 7 Plus (da stiu nu pot sa inteleg cum de am avut asa un noroc, skip this you guys, pfhuck me), acum vorbind serios la modul extrem de serios, nu imi doream sa umblu in el nu voiam decat sa ma scap si sa il dau inapoi omului care l-a pierdut m-am uitat in galerie ca sa vad daca macar poze are pentru ca nu avea absolut nimic in telefon, nimic, nimic, nici macar cartela nu areee, asta este si mai ciudat si acum ma simt aiurea ca sta acolo undeva in intunecata bucatarie.
Si, am tot incercat sa gasesc mai multe despre persoana respectiva, nimic, nici WhatsApp, abia l-a instalat dar nu avea numarul introdus, nimic, gol! Ok, si pe Facebook am intrat dar nu era nimic.
Si, atunci pentru ca, oarecum imi functioneaza acest creier micut, am zis hai sa intru in partea aceea a telefonului unde este acel buton nu "Home-ul" ci langa el este un buton unde iti arata aplicatiile recent deschise, si ce credeti Facebook-ul messenger, doar messenger-ul era activat, dar nu m-am conectat cu Wi-Fi ul stiu eu de ce, nu vreau sa intru pe Facebook-ul respectivului, este un el are familie dar "cica este divortat", ajungem si acolo pentru a amanunti cu claritate ce a gasit Anemonyyyy in telefon chiar daca nu am vrut eu aveam gandul sa descopar persoanele de pe Facebook pentru a vedea cine sunt (eram curioasa voiam si vreau sa il dau inapoi dar simt ca nu il merita). Am intrat deconectata pe messenger, era deschis in aplicatiile recente, si am intrat pe prima persoana o femeie, a doua iar femeie ce mesaje de infantil avea dumnezeule, nu ma bag in viata omului dar totusi adica, WTF! I-a scris o gagica femeie de peste 50 de ani "sunt cu asta mica in pat asa un chef am dar nu pot sa iti scriu acum, mai incolo", iar la a 5 sau a 6 persoana nici nu mai conteaza era o poza cu organul sexual al acestuia.
Deci, nu are contacte, nu are nimic aproape doar poze si organul lui genital plus messengerul care daca ma conectez la internet s-ar putea activa si ar vedea acesta locatia unde se afla telefonul, nu are viata acest telefon este o simpla carcasa cu molii.
Dar vorba vine, ce am gasit al meu sa fie!

| Anemoneeeeee explică:

Bun, nu imi publica tot raspunsul... ideea care este daca il pastrez pentru mine, si are cont de google sau este asa cum am spus eu in momentul in care dai drumul la internet atat pe Facebook si google se va vedea locatia in care este telefonul. Cum ii dau reset la Android? sau cum sa fac sa nu se intample asta? mersi again

| Anemoneeeeee explică (pentru NLS):

Hahaha, genialll frate, te adorrr, multumesc din sufletbig grinbig grinbig grinbig grin u righthappy pai costa undeva la aprox 2000 de lei si am vazut ca il au la o reducere destul de smechera la 1000 de leibig grin deci nahappy ii un Samsung A6 Plus de 32big grin

| NLS a răspuns (pentru Anemoneeeeee):

1. si eu l-as pastra, desi nu e deloc ortodox, insa vorba ta: nu-l merita. Probabil e telefon secundar, pentru mers la ***** sau "amante".

2. in circumstantele astea, nu cred ca se risca sa il mai caute, daca isi aminteste ca l-a uitat in taxi, stiind ca poate ajunge la o persoana straina.
Daca memoria ii joaca feste si isi inchipuie ca l-a uitat la amante, etc, si poate fi santajat cu el (in contextul in care ii pasa catusi de putin de sotie, sau are interese sa ramana cu ea), nu se va lasa pana nu il va gasi, chiar daca trebuie sa invie toti dracii pentru asta.

3. Nu am mai fost in situatii de genul,
DAR daca deconectezi contul lui de google
si apoi dai un Factory data reset, ar trebui sa fie ok.
(Settings - System - Reset - Factory reset. sau ceva similar, in functie de model)

4. Daca intri acum, Ii va arata IP-ul telefonului tau, si va sti orasul din care esti, oras in care banuiesc ca amandoi locuiti (asta daca nu merge omul in deplasare la *****)

Chiar crezi ca va merge la ISP sa ceara adresa reala a IP-ului tau?
Nu i le va da nimeni, caci se dau doar politiei, cand vine cu mandat.

5. valoreaza mult? Daca sa presupunem prin absurd ca te cauta, il poti santaja si tu, destul de usor. happy Sau ii spui ca stii ce face, dar nu ai stiut cum sa-l contactezi, fara sa afle nevasta.

| Anonimfef a răspuns:

Da-i resetare cel mai bine

| Anemoneeeeee explică (pentru Anonimfef):

Multumesc frumos!big grin ok