| DanaHincu a întrebat:

HHEEELLP!
Am un Samsung Galaxy Ace si l-am blocat gresit de mai multe ori modelul de deblocare si imi cere sa trec contul de Google si nu il stiu pentru ca telefonul era al tatalui meu iar el nu mai stie...va roogsad

Răspuns Câştigător
| puiaslick a răspuns:

Cu telefonul inchis tine apasat tasta din mijloc + tasta pe care se aprinde si o sa intre in bios iar acolo selectezi "wipe data\factory reset cu tastele de la volum si apesi iar tasta din mijloc si ar trebuie sa se reseteze telefonul...
Sper ca ai inteles daca nu, iti mai explic o data happy

5 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Fă un cont nou pe Google şi apoi introduci datele acelui cont...

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Încearcă să resetezi cu metoda de la linkul următor şi apoi schimbi datele contului :

http://gsmro.ro/2012/07/02/schimbare-modelparola-pe-android/

| KimYuMi a răspuns:

Trebuie sa-l trimiti la service sa-ti schimbe soft-ul.altfel n-ai cum c-asa am patit si eu.si nu mai folosi tipul ala de deblocare ca-ti strica telefonul.lasa-l pe ala simplu cu lacatul de numai dai cu degetul.

| raikidd a răspuns (pentru KimYuMi):

Off:voi chiar va duceti la service pentru asa ceva, mi-am stricat telefonul de n ori si sfantul google(si creierul) m-a ajutat de fiecare data
on:daca nimic nu merge reflesh-uieste rom-ul gasesti aici tutoriale http://www.xda-developers.com/

| raikidd a răspuns (pentru raikidd):

Rom-ul care il folosesc eu e asta http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=1808856, ghid cum se instaleaza gasesti si singur