| Vali215 a întrebat:

Huawei P20 Lite, Huawei Y7 2019, Samsung A7 2018, Samsung A8 2018, Samsung J4 +, Samsung A10. Care este cel mai bun din aceste telefoane?

9 răspunsuri:
| gelu1970 a răspuns:

P 20 lite

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As merge pe Huawei P20 Lite, dar și pe Huawei P Smart 2019. Performanță în jocuri e aceeași, însă P20 lite un pic mai bun la cameră foto. Dețin Huawei P smart 2019 și recomand.

| lilith16 a răspuns:

Huawei p20 lite sau p20 pro

| TomyBrave2019 a răspuns:

Eu ți-aș recomanda orice Samsung vrei și este și un preț decent. Am avut multe probleme cu Huawei-urile și nu recomand.
Samsung-urile sunt bune indiferent de ce model sunt.

| Anee1667 a răspuns:

Eu zic ca Samsung-urile sunt cele mai bune de altfel, Mie un Samsung j5 mi-a tinut 4 ani si inca functioneaza, l-am scapat de nenumarate ori pe jos, niciodata nu s-a spart, mereu am achizitionat aceasta marca de telefon si s-a dovedit a fi foarte foarte rezistent.
Acum e alegerea ta, posibil sa te atraga mai mult un Huawei ca si aspect, dar eu zic ca Samsung ramane o marca foarte foarte buna

| anonim_4396 a răspuns (pentru Anee1667):

Ma faci sa rad. Cumpara tu un telefon pentru gaming cu procesor cât de cât decent la prețul de 900 lei. Ce oferă P20 lite și Huawei P Smart 2019 la prețul de 900 lei, la Samsung plătești chiar 1500 lei și performanta e aceeași. Asa spuneam și eu despre Samsung, inainte numai Samsung am folsosit. Dar am trecut pe Huawei și chiar mi-a întrecut așteptările la prețul cerut.

| TomyBrave2019 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu prea contează prețul dacă ai nevoie de un telefon bun. Huawei aduce multe probleme pe lângă "design-ul frumos" și "performanță". În plus are multe radiații. Nu mă mir de ce la fiecare colț auzi de cineva cu boli grave.
Samsung-urile sunt chiar bune, țin mult, sunt rezistente, și nu totul se învârte învârte în jurul gaming-ului. Îți trebuie un telefon bun la orice.
Nu prea sunt jocuri atât de complexe pe telefon încât să ai nevoie de cine știe ce însă te asigur că un telefon cu adevărat bun la acest aspect costă mult mai mult decât 800-900.
Înțeleg că și cele de care zici sunt bune dar o să vezi după un timp ce rateuri colosale vor da.
Eu am avut Huawei-uri și dupa ce am văzut care îi treaba cu ele am trecut pe Samsung și sunt foarte mulțumit de ceea ce am. Nu am note 9 sau s10+ sau nu mai știu ce însă își face treaba așa cum ar trebui, adică mult mai bine ca Huawei.

| AlexAndRuT24 a răspuns:

Ba sa înțeleg că ai buget de 800-900 de lei
Eu ti-as recomandă Huawei mate 20 lite
Îl poți găsi la 999 de lei
Dai un ban in plus da îl dai cu cap
Dețin și e net superior fata de tot ce ai menționat aici
Daca nu mă crezi caută pe YouTube review-uri

| 8duejs a răspuns:

P20 lite eu am si sunt multumit de el