| Domino2018 a întrebat:

I-mi poate recomanda cineva un telefon bun in semnal, sau o antena ceva, locuiesc intr-o zona cu semnal foarte slab(pe Telekom).

Multumesc!

7 răspunsuri:
| Alexul99 a răspuns:

Aceeasi problema o am si eu la sat, si sunt de la Orange.
Iti recomand sa iti instalezi un telefon fix prin fibra, este cel mai avantajos in situatii de genul acesta. plus ca pretul nu este deloc mare, il poti obtine chiar si gratuit daca ai deja instalat cablu sau net. (UPC, Orange, Telekom)

| Domino2018 explică (pentru Alexul99):

Da, este o solutie dar eu am mai mult nevoie de sms, trebuie sa primesc acele sms de la banca cand fac operatiuni cu cardul online

| ionut6709 a răspuns:

Pentru semnal iti recomand Vodafone are o acoperire destul de buna, si daca vrei un semnal bun la telefon nu lua telefoane chinezesti, iti recomand telefoane 4G, sunt mai bune si sunt din ce in ce mai accesibile, nu pot sa iti rexomand un anumit tip de telefon deoarece nu am testat asa multe, eu am un MIRYA MY9006 FIT de 500 lei si cu semnalul e full ori unde sunt, dar fiecare telefon vine cu avantaje si defecte.

| Domino2018 explică (pentru ionut6709):

Multumesc pentru raspuns, am incercat si Vodafone din pacate este acelasi lucru

| ionut6709 a răspuns (pentru Domino2018):

Pai daca e la fel si cu alte cartele inseamna ca e de vina 100% telefonul. Daca ai garantie du-te la service si ei ti-l vor repara, daca nu pot ei sunt obligati sa iti dea unul nou, daca nu prinzi deloc semnal.Bafta!

| Domino2018 explică (pentru ionut6709):

Din pacate zona unde locuiesc este de vina, toti cei din jurul meu au aceiasi problema sad

| ionut6709 a răspuns (pentru Domino2018):

Aa am inteles, pai daca zona e de vina si chiar vrei semnal poti cumpara o antena
http://www.avc.ro/app_shop/prodView.asp?idproduct=3520
http://www.amplificatorgsm.ro/
Daca esti dispus sa dai bani, antena amplifica mai mult semnall si nu numai tu cat si vecinii, rudele etc pot avea semnal mai bun, poti sa pui bani tu si cu alti prieteni/vecini din apropierea ta sa luati o singura antena.