| matrix100 a întrebat:

Imi cumpar primul meu smartphone si vreau sa-mi activez net pe mobil cu 100MB/Luna. Ideea este urmatoarea eu as vrea sa fie conectat la internet nonstop. Primesc 2 mailuri pe saptamana pe care vreau sa le citesc. Este posibil asa ceva cu traficul pe care l-am ales? Bateria unui smartphone ca Galaxy Ace 2 face fata la ce vreau eu? As vrea sa stiu de exemplu cat de des verifica telefonul daca am primit un email? (O data pe minut, mai rar, se poate seta? ) Consuma trafic daca este conectat la internet chiar daca nu deschid nici o pagina? Apreciez informatiile si raspunsurile date si binenteles Funda. Multumesc anticipat

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Si pentru 2 mail uri pe saptamana ai nevoie de net non stop?

mail urile le verifica dupa cum il setezi tu, e posibil sa iti ajunga cei 100mb cu conditia sa nu lasi diverse aplicatii sa iti faca update uri, sa te uiti des la filmulete, sa descarci aplicatii

| sergiu1s a răspuns:

Traficul este bun si suficient pe luna, bateria te ajuta, telefonul il poti verifica dac ai primit email o data de 2 ori pe zi, trafic nu iti consuma daca nu este vreo aplicatie deschisa si daca ai yahoo instalat pe el trebui sa iti apar ca un fel de sms normal ca ai primit email, funda succes