| anonimaalee29 a întrebat:

Imi vibreaza telefonul desi nu am vreo notificare de la vreo aplicatie. De la ce poate fi?

6 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Vreo aplicție tocmai si-a făcut un update (desigur, fără voia ta)

| GPA a răspuns:

Pot fi mai multe cazuri :

1.Actualizări soft telefon(firmware)
2.Actualizare automată pentru aplicațiile din Playstore/Magazin Play.
3.Ai uitat activate gesturile pentru atingere. In momentul in care ecranul telefonului este închis, acesta nu rămâne inactiv. Spre exemplu, dacă formezi litera "O" pe ecran cât timp este închis, se deschide spre galerie/photo. Sunt scurtături, iar dacă-ți ți telefonul in buzunar, ecranul reacționează cu suprafața materialului.
4.Scoate-i bateria și SIM-ul ( cartela ). Dacă ai card SD, scoate-l. Așteaptă 30 sec., și pune-le la loc.
5.Ai block-uri de memorie RAM, iar telefonul reacționează (se blochează). Intră în setări și caută "Despre telefon/informații telefon". Continuă să apeși pe "Numărul versiunii" de câteva ori până când când se activează meniul de dezvoltator. Acum, mergi la "Opțiuni dezvoltator", din meniul de setări. Du-te la "Servicii in curs de funcționare" și verifică memoria RAM. Dacă este încărcată aproape spre maxim, elimină din aplicațiile care consumă, eventual le oprești când apeși pe ele. Închizi doar aplicațiile neimportante, deschise de tine!
6.Ai o aplicație instalată recent de care nu știi sau pe care ai uitat-o in bară. Verifică aplicațiile și asigura-te de aplicațiile ce nu coincid cu ceea ce nu-ți folosește.

| Bogdan70001 a răspuns:

R: Cel mai posibil niste aplicatii isi fac update automat
Alte solutii:
Daca ti-am fost de ajutor nu uita de funda si evaluarea raspunsului raspunsului ca fiind folositor si/sau inteligent
Nume user: Bogdan70001
Utilizator: Senior
Raspund frecvent la categoriile: Telefonie, Tehnologie
Cele mai multe raspunsuri le dau la Telefonie

| anonimaalee29 explică (pentru Bogdan70001):

Nu avea nicio legatura cu aplicatiile, era din setari.

| AdrienWH a răspuns:

Probabil te suna cineva, și îl ai pe modul vibrare