| AlleRay a întrebat:

In Timisoara unde pot sa merg pentru a mi se schimba geamul la telefon ( Samsung S4 )?
Cam cat ar costa si cat ar dura?
Si inca ceva.....este adevarat ca daca merg sa mi-l repare la o reprezentanta oficiala, de exemplu la reprezentanta Orange, m-ar costa mai mult decat altundeva?
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Daca e numai geamul in jur de 50 lei pentru ca:

http://www.magazingsm.ro/......egru-13756

dar daca e display(cu touchscreen) cam 500 lei asta in cazul cel mai fericit(ieftin):

http://www.magazingsm.ro/......inal-14379

Fiecare service are propriile tarife dar in general sunt cam aceleasi (diferente de+/- 5-10 lei)indiferent daca e reprezentanta sau nu.E drept ca unele reprezentante au tarife usor marite dar crede-ma ca fac acelasi serviciu(cu garantie post reparatie de minim 3 luni).

Cat despre unde sa mergi in Timisoara cauta "service telefoane Timisoara" :-bd

1 răspuns:
| BlackSulphur a răspuns:

In primul rand se numeste ecran, nu geam. In al doilea rand, daca inca mai ai garantia, trimite-l la magazinul de unde l-ai cumparat.
Cat despre service-uri de telefoane neoficiale... Majoritatea ofera o alternativa mai ieftina, si probabil de calitate scazuta.