| Mihai1972 a întrebat:

In urma unui update nereusit, nu mai am retea la telefon, HTC One X, am tastat *#06# si la IMEI nu-mi apare nimic, am incercat Factory Reset dar degeaba, oare daca ii instalez alt firmare, alt rom, va merge? Astept un raspuns, niste solutii, daca il pot face acasa, multumesc!

9 răspunsuri:
| 000MadMAX000 a răspuns:

Intri in recovery mode, si stergi de acolo tot, apoi instalezi rom-ul care il aveai inainte.Asa am facut eu pentru un galaxy s2 si a mers dupa aia.

| Mihai1972 explică (pentru 000MadMAX000):

Nu prea am idee cum la acesta, si nu stiu nici ce rom aveam inainte, s2 am avut si eu si era mult mai simplu, foloseam ODIN-ul, dar la acesta n-am prea gasit nici tutoriale.straight face

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru Mihai1972):

Pai tot cu odin il faci, inainte cred ca aveai 4.0(ics) ca asa are ala din fabrica, daca nu il gasesti pune 4.1 jelly bean sigur gasesti tutorial pe youtube cu asta

| Mihai1972 explică (pentru 000MadMAX000):

Nu am gasit niciun tutorial in care ar folosi cineva ODIN pentru One X, se face in Command Prompt cu FastBootthinking

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru Mihai1972):

Pai la fel cum ai incercat sa pui ce rom voiai tu presupun ca unul custom, descarca unul original pentru telefonul ala si pune-l cum ai incercat sa il pui si pe asta

| Mihai1972 explică (pentru 000MadMAX000):

Nu era telefonul la mine, era la tata, era conectat la wi-fi si i-a aparut actualizarea, a dat actualizare, e facut direct din telefon si nu stiu ce n-a mers bine, dar acum este asa!

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru Mihai1972):

Am inteles uite aici un video: http://www.youtube.com/watch?v=SZuAjz4PIjU acolo iti arata cum sa il faci stock, asa cum a fost

| Mihai1972 explică (pentru 000MadMAX000):

Multumesc mult! Dar crezi ca sunt sanse sa revina IMEI-ul ala? O sa incerc dupa ce mi se incarca telefonul!

| 000MadMAX000 a răspuns (pentru Mihai1972):

Da e posibil, problema e de nivel software nu hardware, deci resoftarea corecta si revenirea la stock ar trebui sa rezolve problema