| GabiD a întrebat:

La galaxy s4 trebuie formatata bateria? Cum?
Funda+vot la toti!

Răspuns Câştigător
| darrio2007 a răspuns:

Formatarea se face pentru TOATE bateriile noi in afara de cele Li-Ion si Li-polymer.

9 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

DA! tine-l in priza 12-14 ore chiar de-ti zice : Baterie incarcata, economisiti energia blablabla, apoi il scoti din priza, lasi sa se descarce pana se inchide telefonul, apoi iarasi ti in priza 12-14 ore... faci asta de 3-5 ori! Bafta!

| GabiD explică (pentru lpavel):

12-14 ore! Da ce e frigider? Cum sa formatezi o baterie in atatea ore!? Ma crezi nebun?

| lpavel a răspuns (pentru GabiD):

Daca NU crezi de ce mai intrebi? Tine-l 30 de minute...

| GabiD explică (pentru lpavel):

Nu e vorba ca nu cred da ai exagerat!

| lpavel a răspuns (pentru GabiD):

Cate telefoane am avut n-ai tu atatia ani si eu asa am facut mereu si niciodata nu am avut probleme cu bateria, deci eu ti-am zis cum fac eu acum tu sa faci ce vrei! Bafta!

| vRemi a răspuns:

La absolut orice telefon trebuie formatata bateria atata timp cat nu este Second-hand telefonul.
Formatarea consta in incarcarea telefonului timp de 14 ore pentru a rezista bateria mai mult.
Este absolut necesara formatarea.

| AlexandrPronoza a răspuns:

Da numai de cit cu ciocanu

| rousestarcool2002 a răspuns:

Nu trebuie deoarece cind ti-ai cumparat telefonul ea trebuia deja sa fie formatata