| oceanoflove a întrebat:

Ma confrunt cu urmatoarea problema: de cate ori incerc sa apeleze pe cineva mi se "raspunde" ca abonatul are telefonul inchis. Nu e cazul nici de block contact.

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar la acel abonat sau la toti din agenda ta?

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Telefonul nu se logheaza la retele. Resoftare telefon. Este prima solutie si daca nu merge nici asa este problema de hardware.

| oceanoflove explică (pentru Salontanul):

Resoftare? Unde trebuie sa umble in setari?

| Salontanul a răspuns (pentru oceanoflove):

Resoftarea se face cu un program special in service. Nu o poate face oricine.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Scoate cartela sim din telefon si pune o din nou, poate va functiona.