| TheOne98 a întrebat:

Ma puteti ajuta si pe mine va rog frumos... Nu stiu cum sa fac sa imi deblochez telefonul, nu e vorba e codul PUK ci de codul pe care eu l-am scris, l-am pus eu mai demult si nu il mai stiu..Telefonul meu este Nokia 5000. Si chiar nu stiu ce sa fac.

Multumesc mult, Funda + Vot!

Răspuns Câştigător
| Siracuzia a răspuns:

Bună!
Şi eu am păţit aşa cu ceva timp în urmă.Nu ai ce face, dacă chiar l-ai uitat şi oricât ai încerca, nu ţi-l aminteşti, du-l la decodat.O să plăteşti în jur de 30 de lei, dar altă soluţie nu văd.

3 răspunsuri:
| cristif a răspuns:

Daca esti pe abonament, du-te la reteaua telefonica care-ti ofera serviciile, ti-l vor debloca ei si iti vor veni cu 2Euro in plus la plata facturii.

| shinelikeastar a răspuns:

Buna, du-te la decodat!

| bubu82 a răspuns:

Incearca urmatorul cod, cu cartela in telefon daca nu merge incearca fara cartela, codul iti arata parola, *#2640#