| bombonika1799 a întrebat:

Maica-mea isi schimba abonamentul si am vorbit cu ea sa-mi ia telefon. abonamentul este de la cosmote...imi puteti spune cateva modele de telefoane bune, dar la un pret accesibil? happy la ce ar trebui sa ma uit cand cumpar un telefon sa stiu ca e bun?

4 răspunsuri:
| iuyugu a răspuns:

LG G2 Mini :
G2 Mini ruleaza din fabrica Android 4.4 KitKat si vine cu softul de securitate Knock Code preinstalat, acesta iti permite sa-ti deblochezi telefonul prin apasarea pe ecran, cu o singura mana, a unui cod format din 2 pana la 8 puncte, personalizat de tine.

LG G2 Mini, cum era de asteptat, este mult mai compact si mai usor decat LG G2, acesta masoara 66 x 129.6 x 9.8 mm si cantareste 121 grame.

Caracteristici tehnice LG G2 Mini:

LG G2 Mini Alb - telefon nou cu KitKat

Cumpara de aici telefonul LG G2 Mini!

- procesor Quad-Core de 1.2 GHz;

- 1 GB memorie RAM;

- 8 GB memorie flash;

- display IPS qHD cu diagonala de 4.7 inch;

- camera foto de 8 MP;

- acumulator cu capacitatea de 2440 mAh.

G2 Mini are ecranul cu 0.5 inch mai mic decat cel al lui G2, rezolutia este de 960 x 540 pixeli, iar tehnologia folosita la fabricarea acestuia este IPS, ecranul este vizibil si in lumina soarelui, unghiurile de vizualizare sunt largi, iar culorile de calitate.

LG G2 Mini este un telefon performant, chiar daca are un procesor mai mic si 1 GB de RAM mai putin fata de G2, acesta va putea rula jocuri si aplicatii complexe.

Acumulatorul este unul foarte incapator, va rezista unei zile complete de lucru cu brio.

| ellenandreea a răspuns (pentru iuyugu):

Copy-paste. dragut.

| ellenandreea a răspuns:

La memoria ram. 1GB e bine dar la telefoanele cu android s-ar putea sa ai perioade cand se blocheaza/incinge.
In general la tel cu android cu cat ramu e mai mare (1.2, 1.5, 2.0) e mai bine.

La telefoanele cu windows phone merge 1gb deoarece merg foarte bine si nu au nevoie de mult ram.