| Emy1932 a întrebat:

Mali-T628 mp6 Vs. Adreno 330, care e mai buna? Funda pentru cel mai detaliat raspuns.

Răspuns Câştigător
| hp8510p a răspuns:

Adreno este cu 25% mai performanta decat Mali.Stiu ca tu vorbesti despre S5 dar in afara de chipset video si procesor mai sunt alte schimbari.Cel cu procesor quad core are 4G(viteze de pana la 100mb/s), filmeaza 4K.Cel cu octa core nu are 4G si nu filmeaza 4K... in plus este si mai scump decat cel octa core.

| Emy1932 explică (pentru hp8510p):

Vorbeam despre Note 3 n9000, si Note 3 n9005, dar in fine..., oricum telefonil mi-l iau prin iulie sau septembrie, iar cam atunci apar s5 prine si HTC one m8 prime happy, deci o sa ma hotarasc cam atunci...

| hp8510p a răspuns (pentru hp8510p):

La sfarsit voiam sa zic ca cel octa core este mai scump decat cel quad core...