| ajutorul3000 a întrebat:

Mama mea a pus din greseala telefonul meu(cu touchscreen) in masina de spalat. Am auzit un bazait si am oprit masina. Telefonul meu era inauntru! Nu a stat acolo decat 2 minute. Cand l-am scos ecranul era alb si vibra. I-am scos bateria, l-am sters, si l-am pus pe un prosop pe calorifer sa se usuce. Credeti ca va mai functiona?

8 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Posibil.Desi nu prea cred.In cazuri din astea trebuie scoasa bateria imediat.Dar cum in cazul tau nu a fost asa, cam slabe sperante.

| xBya a răspuns:

Say bye-bye to it!

| lucian_2018 a răspuns:

Din propria experienta iti spun ca ai totusi 30% sanse sa iti mearga, insa cred ca sau ars circuitele din el.
Acum depinde de cat de bine e fabricat telefonul.

| DauFinPreaDivin a răspuns:

Ai avea o sansa de 10% daca ai merge cu el la reparat,

| JokerMato a răspuns:

Nici intr-un caz! Daca s-a filtrat apa si a intrat in el degeaba! Doar daca te vei duce cu el la reparat, oate vei mai avea o sansawinking

| JUST44FUN a răspuns:

Bye-bye poti sa ii zici telefonului tau, mai bine ia-ti un telefon rezistent la apa

| 123andrei a răspuns:

Trebuia ca atunci pe loc sa deschizi capacul spate sa scoti bateria si tot ce se mai putea indeparta apoi dat cu feonl nu oarte mult doar o rotire a telefonului si prin orificii apoi fara baterie si ce ai mai fulat de pe el trebuia introdus intr-un bol cu orezwinking...asa dupa cum zici tu ca ai facut ai sanse de 20 30% sa iti mearga deci BYE BYE...happybig grin

| Soke_Vlad_1998 a răspuns:

Nu cred ca ai sanse. S-ar putea sa nu mai functioneze iti spun dureaza foarte mult pana se usuca. Eu l-am scapat in veceu laughing si nu mai mergea am facut tot ce e posibil dar in orice caz sa nu arunci telefonul.