| DannyR0 a întrebat:

Merita Huawei p10 1900 lei? Daca nu, ce telefon in jurul acestui pret recomanzi si de ce?

13 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Samsung ii merita banii aia, in niciun caz Huawei. Dar daca tu vrei sa se strice in cateva săptămâni il poti luahappy

| DannyR0 explică (pentru anonim_4396):

Ai avut vreo experienta de genul acesta sau cum ai ajuns la concluzia asta? In legatura cu Samsung, astia au inceput sa devina "nesimtiti" cu preturile ultimelor aparitii si nu cred ca o sa gasesc prea curand specificatii asemanatoare la pret asemanator.

| anonim_4396 a răspuns (pentru DannyR0):

Mi s-a stricat mufa la o luna dupa ce l-am luathappy, deci

| DannyR0 explică (pentru anonim_4396):

Ti-ai luat p10 si s-a stricat mufa de la casti sau care?

| anonim_4396 a răspuns (pentru DannyR0):

Mufa din interior unde bagi incarcatorul...

| OnePiece a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai documenteaza-te.

Am Huawei P9 lite de un an si 4 luni, merge brici ca in prima zi, chiar daca bateria nu mai tine chiar asa de mult. Acuma il gasesti pe la 5-600 de lei la mana a doua, si e peste un aifon 6 recomandat mai sus.

Samsung, in afara de anumite modele (S7 Edge, S8, Note8, J7 2016/7), plus inca vreo 2 care nu se vand la noi (S8 Active, Folder 2) sunt niste petarde.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dacă tot pe STI pe toate și respingi părerile tuturor, da bani pe P10 și nu mai întreba ca oricum nu vei primi răspunsul dorit. Fiecare om își spune parcarea dar atâta timp cât tu îl pui la zid înseamnă ca nu parcarea ii ceri ci vrei sa te lauzi ca dai atâția bani pe un telefon. ( foarte mulți după părerea mea)

| TheRealFantasy a răspuns:

Da, doar daca esti ok cu stilul patratos, daca nu recomand Honor 8, e tot in aceeasi raza de pret si tot de Huawei tin si Honor, deci e cam acelasi lucru la soft, aplicatii, etc. pana si la componente fizice. Doar la exterior e diferit, mare parte.
Eu il am de cateva luni si merge brici, mai fericit nu am fost de vreo 7 ani de un telefon ca atunci cand l-am primit pe asta.

| OnePiece a răspuns:

IPhone 6 e foarte slab, e de nivelul lui P9 Lite, nici macar P9 obisnuit. La fel si 6S.

Daca vrei altceva decat Huawei P10 poti sa te gandesti la un Galaxy S7 edge sau LG G6 daca il gasesti nou, sau un ZTE Nubia Z17S/Archos Diamond Omega pentru inca vreo 2-300 de lei in plus. S-ar putea sa gasesti si Huawei Mate 9 tot cam pe la acelasi pret.

| ManRight2000 a răspuns:

Avand in vedere ca rivalizeaza cu Samsung Galaxy S7/S8 si ca brandul Huawei e pe locul 3 in lume in categoria de telefonie(cel putin in clipa actuala), acest model pare o alegere foarte buna.
https://www.phonearena.com/phones/Huawei-P10_id10415

| alsoalex a răspuns:

Nu, cu 1900 de lei iti poti lua iphone 6 de 32 de gb de pe eMAG la reducere, si e mult mai bun ca telefonul pe care poftesti tu sa il cumperi

| ady18 a răspuns (pentru alsoalex):

E bun nevoie are 1 gb ram

| DannyR0 explică (pentru alsoalex):

Nota 2, treci la loc. Chiar as dori sa-mi cumpar un telefon aparut in 2014 in 2018 care nici nu se mai fabrica te o buna bucata de timp.
Ca idee, p10 este peste iphone 6 la orice capitol si daca nu ma crezi poti cauta detalii pe internet.
Oricum, apreciez ca ai vrut sa ma ajuti happy O seara faina.