Întrebare recomandată | sonya a întrebat:

Merita sa iti cumperi un Iphone second hand? Cat sunt de fiabile? Cam cat te tine un astfel de telefon?

Răspuns Apreciat de Editori
| Jonas94 a răspuns:

Bună.
Știi cum e, cu cât e mai nou, cu atât mai bine. Orice telefon ți-ai lua, e bine să mai aibă garanție, pentru orice eventualitate.
Colegul meu de apartament și-a luat un Iphone 6S+ și a cedat după un an, garanție nu mai avea, a decedat până la urmă big grin.
Poți să-ți iei 7 că sunt ok, și să te uiți și la cât mai are garanție.
Baftă!

5 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Poate sa te tinta si 2 ani+, depinde ce faci cu el si merita cumparat second hand daca stii ca nu-ti iei teapa.

| CristinaAnAAAA a răspuns:

Nu prea mult

| Andrey_Claudyu_2000 a răspuns:

Depinde de pretul la care il poti achizitiona. Brendul Apple e renumit deci au si preturi pe masura.Si da merita.

| Andrey_Claudyu_2000 a răspuns:

Se merita

| Andrei88583 a răspuns:

Dupa parerea mea nu, am avut unul second hand, si... Dupa parerea mea mai bine iti cumperi alt telefon (nou) la acelasi pret.