| AndreeaElenna a întrebat:

Mi-am făcut update la iOS 8 şi de atunci tot primesc mesaje de la 333 în care mi se spune că nu am sufiecient credit pentru. a trimite mesaj către un "acest număr", lucrul ăsta s-a mai întâmplat şi când am deschis din greşeală FaceTime. Are cineva idee ce aplicaţii mai necesită credit, nr. de telefon ş.a.m.d.

1 răspuns:
| Elynad a răspuns:

Vezi ca ai agatat un mic virus si asta o sa te coste. Este vorba despre un numar cu supra taxare prin care se fac uzual plati.
Iti recomand sa nu incarci cartela cu credit pana nu rezolvi problema. Daca aveai abonament erai buna de plata...
Virusarea are garantat legatura cu update-ul pe care l-ai facut chiar daca s-a efectuat din eventuale actiuni ulterioare (noul update nu iti ofera optiunile standard de securitate). Mergi la cei care au facut update-ul si spune-le ce am zis eu aici, e treaba lor sa rezolve problema.
Tu poti incerca inainte o resetare a telefonului la parametri din fabrica dar numai daca esti convinsa ca stii toti pasii si toate datele de autentificare in conturi.
Vei pierde tot continutul si toate setarile.