| prajala17 a întrebat:

Mi-am luat un Samsung galaxy s4 mini si nu stiu cat trebuie sa las bateria la incarca...in manualul de utilizare scrie sa il incarc...da nu scrie cate ore? Sa il las 12 ore la formatat?
Am incarcat bateria 100% si l-am scos...m-am jucat vreo 3 ore pe el si mai am baterie77%.

Funda

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

Ai baterie li-ion. Deci nu trebuie sa formatezi nimic.

3 răspunsuri:
| hp8510p a răspuns:

Nu mai formata bateria! Mai mult o strici! Il incarci normal adica il bagi la 5-10% si il scoti la 100%

| TommyLynn a răspuns:

Bateriile mai noi cu Li-Ion nu trebuie formatate. Se formeaza in decursul primelor doua saptamani.

| Florin_Seby_1995 a răspuns:

Trebuie sa-l lasi cel putin 16 ore
Funda?