| RobertVasileAlexandrescu a întrebat:

Mi s-a blocat ecranu la un a5 2016 si nu se mai aprinde. ecranu ramane negru si chiar daca il bag la incarcat tot negru ramane ce as putea sa fac?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Incearca sa-l incarci cu un alt incarcator, eventual de la portul USB de la un calculator /laptop (va dura de 2-3x mai mult incarcarea).

Daca nici asa numerge, du-l inapoi in garantie (are mai putind de 2 ani).

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In cazul de fata as putea trage doua presupuneri : ori s-a ars placa de baza, ori a avut contact cu lichid. Asta pentru ca nu il am in mana sa vad care e problema. Oricum ar fi, sa il repari te vor costa cateva sute de lei.

Răspuns utilizator avertizat
| Seewk_Skrool_1985 a răspuns:

S-a ars placa de baza, asa am patit si eu la J5 acu 1 luna.