| savin a întrebat:

Salut, dc atunci cand mi se aprinde calculatoru imi apare ecranu negru si asa ramane

Răspuns Câştigător
| elena4ever a răspuns:

Deci... calculatorul tau este plin de virusi si windowsul nu este reinstalat la timp... trebuie sa-l reinstalezi la maxim 1, 2 luni sau mai din timp.Asa ceva am patit si eu
fundita PLS

5 răspunsuri:
| ταξιδιώτης a răspuns:

Ai vista sau win 7, ori perioada de evaluare a trecut si nu ai activat windows-ul ori nu ai pus windows update pe off, formatat si reinstalat

| ov1d1u a răspuns:

Depinde când apare ecranul negru. Dacă nu apar nici măcar mesajele POST de la BIOS (adică scrisul ăla care apare imediat după ce porneşti calculatorul) înseamnă că ori ai o componentă defectă în sistem (cel mai probabil) ori ţi s-a corupt BIOS-ul. Dacă ecranul rămâne negru după afişarea acestor mesaje de către BIOS înseamnă că ai o problemă cu Windows-ul. Poţi încerca să apeşi repetat pe F8 în primele secunde ale pornirii calculatorului şi să iniţializezi Windows-ul în Safe Mode, în speranţa că aşa va porni şi vei putea depana problema.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-sa bulit placa video sau ai rami prea mici

| Veroniquest a răspuns:

De la sursa apare de obicei roz sau alabstru, poate si negruthinking du-l la doctorbig grin te costa mai putin de 100 lei, e sursa credbig grin

| Zapodianu a răspuns:

Da "restart" la pc. de mai multe ori si isi va reveni. Si eu am patit la fel.