| sweetys a întrebat:

Nu imi mai merge butonul de blocare/oprire/pornire al telefonului. Bateria este integrata/ nu am cum sa o scot. Ce pot sa fac? Nu vreau sa ii dau resetare la telefon.
Vreau raspunsuri pertinente, nu aiureli.

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Singurele variante sunt un Factory Reset din meniu, daca il mai poti accesa, sau un Hard Reset, cand telefonul e oprit.

Niciuna dintre metode nu iti va sterge fisierele personale sau alte date, doar setarile sunt readuse la valorile din fabrica.

Combinatia difera de la aparat la aparat.
Vezi aici cele mai uzuale, dar ar trebui sa cauti pe net sau sa consulti manualul telefonului, pentru a identifica varianta corecta pentru telefonul tau.

http://www.smartmobilephonesolutions.com/......roid-phone

Daca defectul e fizic, nu se va rezolva oricum cu asta, si trebuie dus intr-un service, sa schimbe contactul/butonul.

| Shimozukushiki a răspuns:

Ce telefon ai?

| UpSideDownSix a răspuns:

Lol acewasi problema am avut-o si eu, si eu am bateria integrata si mi s-a intamplat acelasi lucru.
Dai hard reset.

| TsunamiiiYay a răspuns:

Si eu am avut cam aceeasi problema, doar ca se putea scoate bateria. Era degeaba oricum, caci nu puteam aprinde telefonul butonul fiind stricat. Asa ca l-am dus la reparat si s-a rezolvat. Nu a costat mai mult de 20-30 lei.