| Adry05 a întrebat:

Nu primesc apelurile desi am semnal full, pur si simplu ma suna oamenii iar mie nu-mi apare apelul, celor care incearca sa ma sune le intra casuta vocala. 'Inainte macar primeam mesaj cu apelul pierdut si de la cine, acum nimic. Am incercat sa dau restart la telefon si tot nu merge.
Eu pot sa-i sun si apelul se aude perfect, deci nu sunt probleme cu semnalul. Aveti idee ce as putea face?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Suna de pe acel telefon la asistenta tehnica a operatorului, poate trebuie sa re-configureze cartela ta (acesta se poate face si de la distanta).

4 răspunsuri:
| Adry05 explică:

Daca mai are cineva problema asta, mergeti la magazinul celor de la care aveti cartela sa v-o schimbe, dupa ce mi-a schimbat cartela, a mers. Am sunat si la asistenta si asa si nu m-au ajutat cu nimic, mergeti in magazin fizic.

| Bula a răspuns (pentru Adry05):

Schimbarea cartelei se face doar daca este una veche, fara loc pentru codul frecventelor nou-folosite.
In rest, codul nou se poate inscrie si de la distanta, de catre operator.

| Bogdan70001 a răspuns:

Am avut problema asta pe 2 Custom ROM-uri, tu folosesti Custom ROM-uri, ai ROM-ul stock?

| saxofonistu87 a răspuns:

Trebuie sa verifici setarile la apelurile de intrare...