| Alexytzu a întrebat:

Nu reusesc sa-mi fac cont pe yahoo. Vreau sa-mi fac un cont pe windowsphone.Imi face cineva un cont de yahoo sau imi da contul lui de pe windowsphone va rog.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Numarul de telefon valid se introduce pentru ca atunci cand uita parola sa bage acel numar de telefon.Imediat va primi un sms cu un cod, cum spui tu si va trebui introdus acel cod numai de pe acel telefon, pentru ca facebook sa il recunoasca ca detinator valid, real si nu altcineva.De asemenea la alegere poate opta ca facebook sa ii trimita un link prin sms la acel numar de telefon pentru a-si recupera parola.Numai si numai de pe acel telfon, in cazul asta numarul lui, va trebui sa intre pe acel link. Nu de pe alt telefon sau de pe pc, nu functioneaza.De aceea noi nu putemm sa-i facem un cont de facebook fara numarul lui de telefon valid si musai ca acel telefon sa aiba internet.
Eu nu am internet pe telfon si cand am primit link-ul, am vrut sa copii link-ul in pc si sa intru sa validez, dar nu amers.Trebuie intrat la acel link, numai de pe telefonul cu care s-a inscris.

10 răspunsuri:
| Costel_Alexandru_1994 a răspuns:

Ca sa iti faci mai nou cont pe yahoo iti trebuie un numar de telefon valid. Poate din cauza prea multor conturi nefolosite au ajuns sa adopte metoda asta.Iti trebuie un numar de telefon valid ca sa primesti un cod prin sms ca mai apoi sa il folosesti la creearea contului

| anonim_4396 a răspuns (pentru Costel_Alexandru_1994):

Da=mi numarul de telefon prin mesaj privat, numele tau complet, data nasterii si iti fac eu.Altfel nu merge. Dac vrei iti fac cu nume si varsta ireala dar numarul de telefon valid tot trebuie.

| Alexytzu explică (pentru anonim_4396):

Nu as vrea sa bag nr de tel al meu pe yahoo.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Alexytzu):

Spune atunci ce nume vrei si iti fac eu.

| Alexytzu explică (pentru anonim_4396):

Nu conteaza numele eu vreau numai pentru un cont pe windowsphone numai sa mearga yahoo sau contul pe windows phone

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu eu sunt cel in cauza.

| Costel_Alexandru_1994 a răspuns (pentru Alexytzu):

Fara numar de telefon valid ca sa iti trimita cei de la yahoo mesaj nu se poate.Dar ce esti asa speriat de bombe? ce poate face ce ide la yahoo cu numarul tau de telefon? ca buletinul il arati oriunde dar un amarat de nr de telefon nurolling on the floorpfff

| anonim_4396 a răspuns (pentru Costel_Alexandru_1994):

Scuze ca am comentat la tine.Lasa ca ii fac eu un cont.Sunt unelel persoane care cred ca ia foc pamantul daca baga numarul de telefon.hee hee

| anonim_4396 a răspuns (pentru Costel_Alexandru_1994):

Ti-am facut cont, vezi ca e in mesaj privat.Numarul de telefon nu il cere ca sa iti dea mesaj pentru ca eu nu am primit niciun mesaj introducand numarul meu de telefon.Numarul de telefon se baga pentru ca atunci cand uitam parola la yahoo, la recuperare ne cere numarul de telefon prin a ne trimite parola prin sms. Bafta. Vezi sa nu ma stresezi acuma la telefon.rolling on the floor

| Alexytzu explică (pentru anonim_4396):

MS mult.

| anonim_4396 a răspuns (pentru Costel_Alexandru_1994):

Numarul de telefon valid se introduce pentru ca atunci cand uita parola sa bage acel numar de telefon.Imediat va primi un sms cu un cod, cum spui tu si va trebui introdus acel cod numai de pe acel telefon, pentru ca facebook sa il recunoasca ca detinator valid, real si nu altcineva.De asemenea la alegere poate opta ca facebook sa ii trimita un link prin sms la acel numar de telefon pentru a-si recupera parola.Numai si numai de pe acel telfon, in cazul asta numarul lui, va trebui sa intre pe acel link. Nu de pe alt telefon sau de pe pc, nu functioneaza.De aceea noi nu putemm sa-i facem un cont de facebook fara numarul lui de telefon valid si musai ca acel telefon sa aiba internet.
Eu nu am internet pe telfon si cand am primit link-ul, am vrut sa copii link-ul in pc si sa intru sa validez, dar nu amers.Trebuie intrat la acel link, numai de pe telefonul cu care s-a inscris.