| BomboDinCongo a întrebat:

O întrebare, am o cunoștiință care e în Franța.Are cu ea telefoanele,unul de Orange și altul de Vodafone.
Întrebare:Eu am un telefon de Orange,nu are deloc credit,nu pot suna în țară pe Vodafone,de exemplu,dar pe ea dacă o sun, văd că sună..de câteva ori mi-a răspuns. Însă am tot încercat și sună, uneori îmi respinge..probabil nu vrea să vorbească cu mine dar asta-i altă poveste.Ce nu înțeleg,e dacă îi trimit mesaje,le primește? Ea mi-a dat câteva sms, bipuri și în fața cifrelor obișnuite 074******* apărea +4.E posibil ca ea să fie de fapt în țară? Cu toate că sună diferit de atunci când era în țară,parcă ar fi telefon fix.
Am și telefon de Vodafone,pe abonament,mai am minute. Dacă o sun sau îi dau mesaje plătesc ceva în plus sau îmi ia din minute? Nu am foarte mult.o dată când am sunat-*o pe Vodafone după un telefon pe care nu cred că am roaming a răspuns un robot, nu înțelegeam ce spune.

2 răspunsuri:
| RaduDavid a răspuns:

Bun.auzi aici:
1). Este posibil sa fie in tara daca ai primit cu +4 la sfarsit
2). Sa zicem ca e plecata in alta tara unul dintre voi nu are roamnig-ul activat
3). Deci daca poti suna si ea a raspuns, dupa parerea mea ar trebui sa primeasca.
SUCCES!

| BomboDinCongo explică (pentru RaduDavid):

Păi ea stă în România, a plecat câteva zile... apoi revine..probabil apare +40.că e număr din România.