| Nepriceput7 a întrebat:

O nelamurire despre Yoxo. Am citit despre aceasta aplicatie, toate bune si frumoase, dar ea se foloseste de numarul meu Orange.

Ok, pai eu am o cartela Orange, un abonament. am cautat, Yoxo nu raspunde de abonamentul pe care il am eu cu Orange. Cu alte cuvinte, oricum imi platesc abonamentul la Orange, deci cu ce ma ajuta sa mai le platesc si lor, la Yoxo? Platesc in 2 parti?

Apoi mai e varianta de cartela reincarcabila, dar acolo daca eu nu platesc, ca platesc la Yoxo, eu intru in perioada de gratie si daca nu incarc cartela, ea expira si numarul se va pierde dupa perioada de gratie.. Nu?

Deci. cum functioneaza toata treaba asta?

4 răspunsuri:
| Hyperion7 a răspuns:

Nu cred că e posibil sa ai doua abonamente și dacă e,da, plătești in două părți,fiindcă cele două abonamente funcționează distinct.
Pai ideal ar fi sa faci pe o cartela prepay pentru că nu ești legata de ei printr-un abonament.
Yoxo e un fel de reîncărcare recurenta,nimic nou sub soare.
Practic plătești de cat internet ai nevoie, ei zic că e un abonament care poate fi anulat, prostii.
E ca și când ai incarca o cartela in fiecare luna, iar daca ai epuizat resursele, încarci iar.
Cam asta e toată treaba cu yoxo.

| Skarr a răspuns:

Eu am folosit Yoxo cand aveam nevoie de mult internet si pentru ca abonamentul meu la digi nelimitat are de fapt 50gb 4G si dupa e 3g deci e inutil. Mi am luat Yoxo pe o cartela reincarcabila Orange si acolo pot cumpara mai ieftin cat net vreau.
De asemenea daca nu ma insel pe Yoxo poti anula cand vrei abonamentul pentru ca se plateste pe luna

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru Skarr):

Exact, iar netul 3G nu e inutil. Dar totusi ce Sf. Satan faci cu 50 GB de nu iti ajung?

| Skarr a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Aveam nevoie sa descarc niste chestii si nu aveam WiFi.
A durat ceva timp laughing) dar am reusit pana la urma