| KindKid a întrebat:

O parere despre eboda stormx450.

Răspuns Câştigător
6 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Am gasit un review aici

http://forum.softpedia.com/......ge__st__18

in care se spune asa:
Posted 28 October 2014 - 23:43
Salut,

In primul rand vreau sa subliniez ca majoritatea celor care isi dau cu parerea pe aici, ca in orice alt topic, vorbesc de plictiseala.
Mai baieti, daca nu ati tinut in mana un asemenea telefon, de ce nu va abtineti?
Detin acest telefon si vreau sa va spun cu mana pe inima ca face toti cei 350RON. Am avut telefoane printre care Sony-Ericson Xperia Arc S, Sony experia S, HTC one X, Samsung Galaxy SII si o sa ma limitez doar la acestea. Am precizat o parte din telefoanele pe care le-am mai avut ca sa intelegeti ca am cu ce sa compar.
Deci, pornind de la partea estetica, telefonul arata foarte bine! Iar plasticul din el este mult peste orice "Taivanezarie" (Samsung).
Display-ul are rezolutie buna si culorile sunt foarte ok (nu sunt sterse si blurate ca la Allview si nici supersaturate ca la taivanezi)... nu stiu unde a vazut prietenul de mai sus "pixeli mari". sau gri in loc de negru...
De miscat in meniuri se misca foarte bine, nu are lag. Efectele de tranzitie se misca foarte bine, si intrarea/iesirea din aplicatii se face fluent, fara "stop cadru" (blocare temporara) sau alte manifestari dubioase, specifice androidului...
Jocuri am jucat Angry Birds Go, care este destul de solicitant, si face fata destul de bine. Doar in unele cadre cand sunt prea multe obiecte frameaza foarte putin, nimic deranjant sau care sa iti faca jocul impracticabil. De asemenea am mai jucat Need For Speed Most Wanted care, de asemenea se misca mai mult decat decent.
Ca GPS am folosit IGO si merge fara nici o problema. gaseste sateliti destul de repede.
Camera foto, la lumina naturala face poze decente dar fara lumina (ca si la Sony. ) face poze ce sunt naspa.
De auzit se aude foarte bine atat normal cat si pe difuzorul din spate. Castile au un cablu prost. nu stiu cat o sa reziste, dar se aud bine, daca nu le comparati cu...bose...
Bateria, asa cum a mai spus cineva nu este nici mai buna nici mai proasta decat a oricarui alt spartphone.
Singurul lucru pe care l-am gasit deranjant este faptul ca, pentru nu stiu ce motiv, nu apar widget-urile la toate aplicatiile nou instalate. Dar asta se poate rezolva simplu prin instalarea unui alt launcher.
Si ca sa concluzionez: estetica +1, display +1, performanta +1 software -1 (software -1 din cauza widgeturilor care nuprea apar. in rest, desi putin ciudat, este ok).
La 350 RON nu ai ce sa iti iei nici macar pe aproape!
Desigur, daca astepti performante nemaiintalnite... mai pune un zero la suma si se rezolva. Dar ceea ce ofera acest telefon la acest pret este super OK!
PS. daca chiar va intereseaza telefonul, dati o fuga la Petrom ca sunt expuse si va puteti juca cu ele cat vreti, inainte sa le cumparati... si asa va faceti cea mai clara parere

| alecsasweet a răspuns (pentru halogen001):

Buna. Si eu am un telefon E-boda storm 450 si nu sunt prea multumita de el. Vreau sa spun ca mi se blocheaza in fiecare zi, chiar de mai multe ori pe zi si mi se restarteaza singur (si specific faptul ca de multe ori cand se intampla asta am o singura aplicatie deschisa), imi dispar widgeturi de pe ecran dupa aceste restartari si chiar mi s-a intamplat de doua ori sa mi se stearga toate conversatiile din mesagerie in momentul cand mi s-a blocat si restartat si in momentul ala scriam un mesaj. Alteori nu imi citeste contactele sau imi face figuri la wifi cand eu sunt fix langa wireless. Am crezut ca este un telefon bun, insa dupa chestiile astea mi-am cam schimbat parerea.

| LTAA a răspuns:

Bunicel, e la oferta la Petrom.

| lablocsuperfan a răspuns:

Destul de bun

| KindKid explică:

Multumesc!

| Zina_Tomuta_1949 a răspuns:

Da.aceleasi probleme am si eu, nu am cum sa fiu multumita! cei care al lauda sunt postacii de serviciu!