| Abeeeeeeee99 a întrebat:

O problema mare! Am telefon Huawei G6600D dual sim.Cand am luat telefonul aveam doar o cartela iar dupa vreo luna am bagat in el cartela mamei.De atunci cand bag cartela mea am semnal full dar, imi scrie ca am numai o linie si cand incerc sa apelez spune numai apeluri de urgenta! Sa-r putea sa fii intrat eu la ceva setari si sa fi setat sa nu mai am semnal? Cartela e buna deoarece merge si in alt telefon.Va rog mult ajutatima.Multumesc!

2 răspunsuri:
| Manuela18 a răspuns:

Daca e dual sim e posibil ca tu sa fi ales o optiune prin care doar una dintre cele doua "locuriprin care bagi cartela sa mearga. Incerca sa vezi la setarile telefonului.

| Abeeeeeeee99 explică (pentru Manuela18):

Pai am tot incercat dar nimic tot nu ma lasa sa apelez dar faza e ca O PERSOANA MA POATE APELA PE MINE DAR EU NU PE EA.