| Dutzu18 a întrebat:

Orange Nivo sau Samsung Galaxy S III mini?
Raspuns motivat va rog happy
Dau funda

10 răspunsuri:
| davidtm a răspuns:

Salut,se zice ca firma Samsung este nr 1 in lume si este cea mai buna! este foarte bun telefonul(Samsung)are un procesor destul de mare(procesorul e creierul telefonului)Orange nivo nu cred ca e bun ti se va strica, nu e o firma care se compara cu samsung.si cred ca o sa fie aiurea Orange. funda? alege Samsung cu incredere.

| Dutzu18 explică (pentru davidtm):

Da,dar Nivo are procesor Dual Core de 1 GHz si 512 RAM, iar telefonul arata destul de bine

| maryusmono a răspuns:

Raspunsul este foarte simplu de dat, chiar si de cineva care nu se pricepe asa de bine la telefone.

Alegerea cea mai buna pe care o poti face este reprezentata de acest telefon: http://bit.ly/10VFTBJ

Motivele sunt:

- procesorul care functioneaza impecabil la o frecventa de 1000
- gps-ul
- camera de 5mp
- faptul ca are o camera secundara si radio
- dispune de versiune stabila de android iar ecranul tactil este deosebit de fidel.

| abdrei2012 a răspuns:

Samsung galaxy s 3 mini

| iNNtenSe a răspuns:

Ok,aici exista o confruntare mare.In prmiul rand, ma leg de aspect:Samsung arata mult mai expresiv fata de Nivo.Acum,dupa parerea mea, Samsung s-a ridicat foarte tare, daca vrei sa nu ti se blocheze eu iti recomand Samsung.Am avut un telefon Orange si nu am fost chiar multumita thinking

| Dutzu18 explică (pentru iNNtenSe):

Ce telefon Orange ai avut?

| MariusAdrian95 a răspuns:

Salut eu am Orange nivo si nu sant prea multumit de el, se bloceaza la unele jocuri, acum il am de 7 luni si ma duc cu el la garantie pentru ca nu mai intra in meniu ramane blocat cu logoul Orange

| YoloSwagAahhaha a răspuns:

Buna.Celelalte raspunsuri sunt total eronate.In primul rand Orange Nivo este un telefon excelent.Dar nu se compara cu Samsung.In plus n-ai de ce sa iei S III mini!
De ce? Varianta mini este cat jumate din cel mare (vorbind de performanta) si, costa cu vreo 100 de euro mai putin.Nu are rost.Mai bine mai pune cativa bani si ia-ti S III normal.Nu-ti prea recomand Nivo fiindca daca ai este cu MULT inferior fata de S III si chiar de varianta mini. Sper ca te-am ajutat.
P.S:Inainte sa cumperi du-te pe site-ul celor de la vodafone.Acolo poti compara telefoane si sa te mai gandesti.
Sper ca te-am ajutat. Funditaa?big grin

| Dutzu18 explică (pentru YoloSwagAahhaha):

Aham,dar dintre Nivo si Mini care merita mai mult?

| blondupttr a răspuns (pentru Dutzu18):

Parerea mea este ca Samsung galaxy s3 mini este mult mai bun decat Orange nivo. Incepand de la greutatea mai scazuta a lui Samsung, camera mult mai buna chiar daca amandoua sunt de 5 mp, recunoasterea fetei, ecranul multitouch a lui Samsung, procesorul dual core cortex. Parerea mea SAMSUNG GALAXY S3 MINI! fara discutii