| Crossfire_Lucky_1990 a întrebat:

Partajarea de internet (cand dai internet si la altii) poate genera costuri in + la abonament cu internet nelimitat?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Internetul poate fi nelimitat dar poti avea limita de trafic n Giga. Daca in contract este specificat cost suplimentar zero, atunci dupa atingerea pragului de n giga nu vei plati nimic dar iti va scadea viteza de trafic.stii tu, va incarca mai greu, nu vei mai putea viziona bine un videoclip, etc.
Daca nu ai specificat in contract cost suplimentar zero, atunci ce consumi peste trafic va fi taxat.la fel ca minutele pe telefon daca sati de 400 de minute in Orange, sa zicem, vei fi taxat.
Dar daca ai internet nelimitata si trafic nelimitat, poti avea cate partajari vrei deoarece nu vei plati nimic in plus.

| oBanană a răspuns:

Nu, bineinteles ca nu!
Poti face orice cu internetul: sa stai pe siteuri, sa descarci aplicatii, sa te uiti la filme, dar si sa-l partajezi! Eu fac asta des. Nu te verifica nimeni, ca sa zic asa. Funda?