| anonim_4396 a întrebat:

Pentru o cartela Orange fara abonament se poate face cont online, cum se face? Cand cineva iti reincarca si are abonament inclusiv cont online poate sa vada cui expediezi sms-urile si apelurile? Multumesc frumos!

3 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,
Iti raspundem si noi.
Poti sa inregistrezi un cont online chiar si cu un numar PrePay. Uite cum te poti inregistra in aplicatie https://www.orange.ro/help/cum_imi_creez_un_cont_online/iq/385062.
De asemenea, vei avea accesa doar tu la factura detaliata, nu si persoana care iti va reincarca numarul.
O zi buna,
Orange helper

| BlackCat13 a răspuns:

Se poate. Nu cred ca poate vedea

| kornelus a răspuns:

Salut!
Da se poate face cont,indiferent ca esti pe abonament sau nu,atata timp cat este valabil numarul de telefon.
Pe orice retea de telefonie mobila/fixa se poate.
Se procedeaza astfel:Intri pe furnizorul de telefonie,in cazul tau"Orange" undeva sus iti va aparea "Intra in cont"dai click si iti va aparea "Creare cont",dupa ce iti scrii nume,prenume,pe scurt tot ce iti spun ei,vei primi pe numarul care l-ai introdus pentru crearea contului un cod de validare, dupa ce introduci codul, te vei putea autentifica pe contul tau nou creeat.
Nu se poate sa iti vada! Bineinteles daca nu-i da-i parola ta.
Daca ii dai parola poate vedea tot.
Cand cineva iti incarca pe contul lui, el vede doar atata:Numarul de telefon la care a reincarcat, si valoarea reincarcata!
Sper ca ti-am fost de folos!
Numai bine!
Noapte buna!