| Mariu0699 a întrebat:

Pentru utilizatori de cartela Orange, acum la optiunea de 5 euro nu mai primesti 50gb bonus?
Plus ca am asteptat 8 ore dupa ce am introdus codul de 14 cifre sa imi vina reincarcarea.

9 răspunsuri:
| Wr3nch a răspuns:

De cumperi coduri de reincarcare in 2019. Incarca prin aplicatia lor si orimesti tot instant. Eu am 2 optiuni de 5 euro active si am primit bonusul.

| ziftode a răspuns (pentru Wr3nch):

Adica, sa inteleg corect, daca nu ai card bancar si nu poti sa platesti in aplicatia lor, atunci serviciile sunt de ultimul rahat (am de dat un telefon urgent si astept 8h pana se activeaza UN COD BAGAT DIGITAL, ca nu e pe internet, TOT E PE RETEAUA LOR, PROPRIE), si ma lasa si fara bonus?!?

PE BUNE?!?

si mai ai si un ton de parca, saracutii amarati de la Orange, de fapt ei au facut lucrurile cum trebuie si utilizatorii sunt de vina ca nu stiu cum se face treaba... NU?!?

morala, Orange si tragi apa la veceu... asa, ca intotdeauna!

| Wr3nch a răspuns (pentru ziftode):

Poti merge la un Orange Shop si iti activeaza pe loc. Sau la majoritatea magazinlor cu PayPoint si e acelasi lucrulaughing Plus ca macar saracutii de la Orange nu pierd semnalul cand ti-e lumea mai draga, in centrul orasului. Amicii de la Digi nu pot zice acelasi lucrulaughing

| Mariu0699 explică (pentru Wr3nch):

Nu cred ca ies noaptea la miezul noptii pentru o reincarcare, aveam codul pregatit. Plus ca n-am incredere online

| Wr3nch a răspuns (pentru Mariu0699):

laughing In fine. Suna la serviciul clienti si se rezolva problema. Increderea in online e relativa. Platforma lor e sigura, la fel cum sunt si Emag si altele.

| Mariu0699 explică (pentru Wr3nch):

Platforma sigura, eMAG si altele. laughing ok. Atat timp cat dai banu, ar trebui sa-ti mearga la fel, fie online fie ca suni la *100# dupa ce ca ii contactez, imi baga bonus 43Gb pe telefon, dupa ii contactez din nou sa le zic ca nu-s 50Gb cum e scris in oferta iar ei cauta scuza ca sunt 50Gb doar sa te tina putin pana iti schimba totul si sa scape de tine

| ziftode a răspuns (pentru Wr3nch):

Nuuuuuuu, nu, saracutii de la Orange pierd semnalul cand treci pe pod, mi s-a intamplat cand vorbeam la telefon, si primeam sms de apeluri pierdute cu telefonul pornit si cu semnal pe el, saracutii de Orange, si ma minteau in fata cu multa nesimtire CRASA, ca maica-mea in Baicoi e de vina ca nu are semnal, chiar daca, dupa ce formam numarul de 40-50 de ori, reuseam sa vorbesc cu ea si o ora intreaga, dar nu ziceau nimic de adevaratul motiv care era ca nu aveau destul linii de comunicatie pentru zona aia, asa ca abonamentele ieftine erau deconnectate aleatoriu ca sa nu bata la ochi... saracutii de Orange

am un prieten care a plecat cu spume (nu le-a platit restul de contract) de la romTelekom ca tot asa, isi pierdea semnalul aleator, in mijlocul Bucurestiului, si schimbase omul 5 telefoane si 3 cartele inainte sa faca "pas-ul" asta

de cand am Digi, nu am pierdut niciodata semnalul, intr-adevar nu am semnal aproape deloc in subpasajul 2 de parcare in SunPlazza, dar platesc 8lei pe luna, mai inghit cate una, in schimb in gaura, asta gara Floresti-Prahova, in mijlocul campului practic, am semnal binemercic!

eu consider ca Vodafone e pe primul loc, urmat de Digi apoi de Telekom si ultimul e Orange in tara asta

| Catrice a răspuns:

Eu după ce mi-am încărcarea cu 6 euro am primit bonusul în primul minut.

| Lucian2473 a răspuns:

Nu iti da la reincarcare cu cod. Incarci dintr-un magazinOrange direct cu optiuni de 5-6 sau mai multi euro si iti va da bonusul.