| puscahoreangaion a întrebat:

Phanter cum descarc de pe calculator prin cablu de date direct la android gapps?

Răspuns Câştigător
| panther2007 a răspuns:

Asta e smecheria ca el are un rom custom ce nu are google market
deci nu are gapps-ul android
si pentru a instala google market
trebuie sa instaleze gapps-ul
i-am explicat cum se face
i-am facut si un videotutorial
dar degeaba
tot nu a inteles ceva.

2 răspunsuri:
| panther2007 a răspuns:

Mai deci ti-am facut un video tutorial special pentru tine in care iti arat cum se instaleaza gapps dar se pare ca tot nu ai inteles.
Iti explic pentru ultima oara ca deja imi pierd timpul.
In primul rand trebuie sa downlodezi gapps-ul de pe google gapps-ul trebuie sa fie pentru versiunea ta de android pe care o are telefonul.
Pe urma dupa ce ai downlodat gapps-ul
conectezi telefonul la pc prin cablu de date si pui fisierul gapps in radacina cardului SD.
dupa inchizi telefonul.
acum intri in ROM RECOVERY
pentru a intra in rom recovery
trebuiesc apasate anumite butoane in acelasi timp, fiecare telefon are o combinatie aparte
1 power+volum up_home
2 power+volum down+home
3 power+volum up
4 power+volum down
5 power+home
acum ca ai intrat in rom recovery trebuie sa stii sa navighezi
volum up/down= sus jos
home/power=select
back= back
acum ca stii sa navighezi
trebuie sa selectezi rubrica
install from SDCARD
acum selectezi Choose from SDCARD
acum cauti gapps-ul(exact cum iti arata tutorialul video)
si dai select
acum dai yes install gapps
dupa ce s-a instalat dai GO BACK
si dai REBOOT SYSTEM NOW
acum telefonul se reseteaza
se incarca logo-ul
dupa care intra in procesul de configurare android(in tutorialul video nu a intrat in procesul de configurare pentru ca eu aveam deja gapps dar ti-am aratat doar cum se face)
si asta e tot.
Daca nu ai inteles atunci nu pot de cat sa te ajut personal
asta daca esti din Bucuresti
sau da o cerere la spy_black_panther2007

| LisaUrs a răspuns:

Daca ai pe telefonul mobil magazin google play in gasesti imediat. Funda?

| panther2007 a răspuns (pentru LisaUrs):

Asta e smecheria ca el are un rom custom ce nu are google market
deci nu are gapps-ul android
si pentru a instala google market
trebuie sa instaleze gapps-ul
i-am explicat cum se face
i-am facut si un videotutorial
dar degeaba
tot nu a inteles ceva.