| edy2013 a întrebat:

Pot pune pe Samsung Galaxi Nexus ce melodie vreau eu? Si cum? Funda!

Răspuns Câştigător
| RB26DETT a răspuns:

Vrei sa pui ca ton de apel? atunci procedeaza astfel, intra in meniul telefonului si cauta fisierele mele documente sau my documents, cauti melodia tii degetul pe melodie mai mult pana apare ceva si acolo in lista ai utilizare ca ton de apel sau ceva de genul asta. daca vrei sa pui melodii in telefon, cauta cablu de date pentru telefon, conecteaza cablu de date la calculator si la telefon selecteaza de pe telefon stocare in masa sau transfer de fisiere, depinde ce scrie acolo, nu alege pc suite sau kies ca ala il folosesti doar daca vrei sa faci upgrade la sistemul de operare. apoi astepti 20 secunde poate si un minut, te duci la melodiile din calculator, selectezi melodiile dai click dreapta copy si te duci in my computer si ai un nou folder langa local disk D loca disk C etc... un folder ce se cheama sd card sau cv de genul, intri acolo si dai click dreapta new folder si dai nume la folderul ala [ muzica ] si apoi intri in folder si dai click dreapta paste. mai detaliat de atat nu pot sa explic. sper ca te-am ajutat

| edy2013 explică (pentru RB26DETT):

M-ai ajutat mult!

1 răspuns: