| LTAA a întrebat:

S3 Mini. Intre sticla ecranului si rama din plastic s-a strans mult jeg, particule de praf, etc.
Cum reusesc sa il curat?
Nu am chef sa infig unghiile in el, ca n-am cum.
As putea merge cu el la service dar nu stiu daca se ocupa de asa ceva. Cu aspiratorul ar putea merge. Nu stiu daca sunt ceva piese vulnerabile prin el si mi-e teama sa nu se striveasca ceva.
Multumesc anticipat!

Răspuns Câştigător
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu o pensulă subtire, din aceea ce se foloseste la pictat sau desenat, cu aceea cureti fin ecranul, displayul, bănuiesc ă este lcd s au led, sa nu bagi unghiile in el, ca strici displayul si unul nou costă milioane, mergi la librărie luni, si cumpără- ti o pensulă.

| LTAA explică (pentru CristiDinBucuresti):

Ma refeream strict la spatiul infim intre rama carcasei si sticla, doar acolo am jeg.

1 răspuns: