| anonim_4396 a întrebat:

Sal, mi-a cazut telefonul de pe birou si mi s-a zgariat pe ecran nu mult dar e ceva.Trebuie sa schimb displayul sa nu mai am zgarietura sau folia? Sau ecranul.Dau funda cine ma ajuta corect.

Răspuns Câştigător
| Cristi19 a răspuns:

Cel mai probabil s-a zgariat doar folia deci schimba-i folia. Daca e zgarietura adanca si nu-ti mai merge touchscreen-ul bine atunci e de rau si trebuie sa te duci la cineva care repara sa se uite cat de grav e zgariat si ce trebuie facut

5 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Pentru linistea ta le poti schimba pe ambele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai dedesubt ai display-ul si deasupra protectia transparenta din plastic care nu da voie prea repede sa se sparga display-ul in caz de cazatura. e, ea sa zgariat. nu cred ca se mai poate repara cu o folie protectoare sa-ti astupe zgarietura perfect, dar ar fi fost mai bine sa te asiguri cand ai luat telefonul sa-ti arunci o folie protectoare pe el, este cam vreo 10 lei.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu este zgarietura tare, e un pic de linie.Un pic daca se observa, dar nu-mi place sa am nimic pe ecranhappy

| Martina5 a răspuns:

Da că nu s-a zgâriat tare trebuie numai folia, dar dacă s-a zgâriat tare înseamnă că s-a stricat touchscreen-ul, dar din fericire se poate schimba ecranul.

| Mihaita2003 a răspuns:

Schimbati folia