| NewTerminator a întrebat:

Sal TPU

care telefon credeti ca e mai bun?

LG optimus l9 Sony xperia j HTC desire x?

la LG imi place ecranul mare 1gb ram si procesorul Dual-core 1 GHz Cortex-A9, dar nu are nici un sistem de protectie pe ecran (gen gorila glass) si am inteles ca sar vedea destul de prost.

la Sony imi place ecranul Corning Gorilla Glass, in schimb are doar 512mb ram si 1 GHz Cortex-A5(single core).

la HTC imi place procesorul Dual-core 1 GHz si 768ram(3/4gb ram), in schimb acesta n are nici sistem de protectie pe ecran si e si sub l9.

precizez ca la HTC si LG cred ca nu au sistem de protectie pe ecran, nu sunt sigur.

si astept si alte modele dar sa stiti ca telefonul il iau pe un abonament Orange flamingo 10 si nu sunt dispus sa dau ma mult de 1000-1150 roni, max 1200

astept parerile si sfaturile voastre.

6 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

NU la "Dragoste & Sex"!

NU mai posta aiurea la alte categorii, doar pe motivul că ar fi mai vizualizate, deoarece ÎNCALCI Regulamentul TPU şi ţi se poate SUSPENDA contul!

De data asta îţi MUT eu întrebarea la categoria potrivită, iar pe viitor să postezi unde trebuie!

Să-ţi răspund şi la întrebare :
CATEGORIC LG Optimus L9 P760, deoarece este mai performant.

Vezi COMPARAŢIA/motivele şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/compare.php?ids=2313,2292,2171

Toate cele bune.

| NewTerminator explică (pentru bursuc001):

Sal
cum miai mutat intrebarea?

| bursuc001 a răspuns (pentru NewTerminator):

"Cu grijă"...

Unele persoane POT face asta!

Iar pe viitor, te rog să postezi la categoria potrivită ( în caz contrar poţi fi sancţionat ).

Vezi şi Regulamentul TPU la linkul :
http://www.tpu.ro/termeni-si-conditii

De asemenea, citeşte şi :
http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente

Toate cele bune.

| MaxKiller911 a răspuns:

LG

| ChinaBardy a răspuns:

Eu din experienta iti spun la HTC isi merita banii... Chiar daca la inceput ti se pare un telefon simplu nu este. Eu am un HTC desire simplu de 3 ani si ceva si desi nu am purtat niciodata folie de protectie pentru ecran arata impecabil, fara nici o zgarietura pe ecran. In al doilea rand HTC este un telefon de durata cu o viteza foarte mare de calcul. Tocmai facusem un test speed cu un coleg care avea Samsung Galaxy s2 si al meu se misca mai repede. Din aceasta cauza iti recomand sa mergi pe HTCwinking

| Sukaru_Cipryano_1992 a răspuns:

Salut daca nu te-ai decis un telefon bun mai este si Sony Ericsson arc s
dar acum la alegerea ta